[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

استفاده از پهباد برای سرشماری حیات‌وحش، روزنامه شیراز نوین

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سرشماری مستقیم بهترین روش برای سرشماری حیات وحش در کشور ما است، گفت: سال آینده صدور مجوز شکار منوط به ارائه گزارش جمعیت‌شناسی گونه خواهد شد.
به گزارش ایسنا حمید ظهرابی گفت: از نظر ما سرشماری مستقیم بهترین روش برای سرزمینمان و گونه‌های موجود در کشور ما است، به ویژه برای پستناندارن بزرگ‌جثه. اگر ابزارهای نوین و تجهیزات مناسب در اختیار باشد، سرشماری مستقیم همچنان بهترین سرشماری برای حیات وحش به حساب می‌آید.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان جغرافیای ارتش خبر داد و گفت: جلسه مشترکی با این سازمان داشتیم و اعلام کردند توانمندی لازم را برای استفاده از سامانه‌های پهباد و هواپیمایی این سازمان برای عکس‌برداری هوایی به منظور سرشماری حیات وحش دارند.
ظهرابی افزود: سال آینده برای سرشماری حیات وحش در برخی مناطق، از تجهیزات نوین مثل پهباد و هواپیما استفاده خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به روند صدور مجوز شکار در سال آینده اظهار کرد: از استان‌ها درخواست کرده‌ایم قبل از صدور مجوز شکار، مطالعات دقیقی در مورد نسبت جنسیتی و نسبت سنی گونه‌ها انجام دهند و گزارش توجیهی در این مورد را به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه دهند.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدور مجوز شکار در سال آینده منوط به گزارش جمعیت‌شناسی مناسب خواهد بود و در سال‌های آتی نیز تصمیم‌گیری درمورد صدور مجوز شکار با بررسی وضعیت جمعیتی گونه صورت خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی