[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

یکی از عوامل پیشرفت ورزش فارس، خدمات هیئت پزشکی ورزشی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: خدمات کارآمد و سریع هیئت پزشکی ورزشی، امروزه شامل حال تمام جامعه ورزش شده است و این اتفاق، یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت این جامعه و ورزشکاران است.
حیدرعلی کامیاب در سمینار پزشکی ورزشی استان فارس گفت: در ابتدای مسئولیتم در مدیرکلی ورزش و جوانان، متوجه شدم هیئت پزشکی ورزشی می‌تواند در جایگاه بهتری قرار بگیرد و با پیشنهاد اقدام به تحول و توسعه آن کردیم.
وی افزود: این هیئت می‌تواند به عنوان چتری بر سر جامعه ورزش، نقش مهمی در راستای پیشرفت آن ایفا کند و از این نظر برای من و همکاران در اداره کل از اهمیت زیادی برخوردار است که متأسفانه در آن زمان بر سر همه ورزشکاران قرار نداشت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس تصریح کرد: قهرمانان ملی ما که امروز در سالن حاضر هستند، این هیئت را یک تکیه‌گاه برای خود می‌دانند؛ هیئتی که می‌تواند خدمات ارزشمندی در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، درمان، تغذیه و روان‌شناسی ارائه دهد. امروزه اگر این قهرمانان در جایگاه خوبی قرار گرفته‌اند، قسمتی را به خاطر وجود و ماهیت پزشکی ورزشی است که همواره یار و همراه این عزیزان بوده است.
کامیاب با اشاره به اینکه اخلاق مهم‌ترین مقوله‌ای است که در اسلام به آن بسیار تأکید شده است، ابراز داشت: از کل جامعه ورزش مراجعه بسیاری به این هیئت می‌شود و کارکنان این مجموعه با روی گشاده و اخلاق نیکو و شادابی، پذیرای ورزشکاران هستند. من امروزه با خیال راحت از تیم مستقر در هیئت این مهم را احساس می‌کنم و دیده‌ام ورزشکاران و مخاطبان این هیئت، با شوق بیشتری به آن مراجعه می‌کنند.
وی با اشاره به مدیریت کارآمد در مجموعه پزشکی ورزشی کشور گفت: اگر امروز شاهد جایگاه خوب پزشکی ورزشی در کشور هستیم و تأثیر آن را بر جامعه ورزش احساس می‌کنیم، به خاطر سخت‌گیری‌هایی است که مقام عالی فدراسیون، جناب دکتر نوروزی در انتخابات هیئت‌ها و معرفی افراد لحاظ کرده است تا بهترین خدمات توسط بهترین‌ها در حوزه پزشکی ورزشی به جامعه ورزش ارائه شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: امروز جایگاه پزشکی ورزشی فقط به بیمه ورزشی ختم نمی‌شود و در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش و پژوهش، درمان و غیرو توانسته جایگاه خوبی را داشته باشد و ارائه خدمت کند. خوشحالیم که دغدغه مسئولان این هیئت در حدی است که با وجود تمام گرفتاری‌ها در حوزه پزشکی به دلیل جایگاه پزشکی رئیس هیئت، به بازدید شهرستان‌ها رفته و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار می‌گیرند.
کامیاب تصریح کرد: خوشبختانه حمایت‌های هیئت پزشکی ورزشی از قهرمانان و ورزشکاران مشهود و قابل تقدیر است و هرچه سرانه ورزشی ما افزایش پیدا کند، کار این عزیزان در هیئت پزشکی ورزشی سخت‌تر خواهد شد. این استان به خاطر برگزاری مسابقات مختلف در سطح بین‌المللی که تعداد آن در سال کم هم نیست، موجب شده با پوشش خوب پزشکی مسابقات این موضوع مهم را هم به خوبی دنبال کنند.
وی در ادامه افزود: امروز با گسترش فضای ورزشی و افزایش آمار ورزشکاران در استان، می‌طلبد فدراسیون پزشکی ورزشی به هیئت استان عنایت بیشتری داشته تا با برنامه‌هایی که دکتر باشتی در دستور کار دارند، بتوانند در حوزه پزشکی ورزشی هم زیرساخت‌های مربوط را توسعه داده و خدمات با سرعت بیشتر و کیفیت بیشتر به مخاطبان ارائه گردد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس خاطرنشان کرد: خدمات هیئت پزشکی ورزشی فارس امروز فراتر از حد رفته است و این دلسوزی و پشتکار کارکنان هیئت را ارج می‌نهیم و برای این عزیزان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم بتوانیم همگی در راستای توسعه ورزش از این مثمرثمر واقع شویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی