[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

مجید جلالی : امانت‌دار خوبی بودم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی پیشین تیم فوتبال پیکان گفت: ۷۰درصد اهدافی که در پیکان داشتیم محقق شد و فکر می‌کنم امانت‌دار خوبی بودم.
مجید جلالی درباره قطع همکاری‌اش با باشگاه پیکان و هدف‌گذاری سه‌ساله‌اش با این باشگاه گفت: فکر می‌کنم در مدت دو سال و نیم به ۷۰درصد اهدافمان در باشگاه پیکان رسیدیم. اولین هدف این بود که پیکان ثبات بگیرد. تیم تازه از لیگ دسته اول به لیگ برتر آمده بود و ۶سال بود که صعود و سقوط می‌کرد. در مرحله دوم می‌خواستیم چرخه تولید بازیکن فعال‌تر شود و نسلی از بازیکنان جوان را به تیم تزریق کنیم. هدف این بود که در سال سوم هم جزو تیم‌های خوب باشیم. این اصلی‌ترین اهداف ما بود که تا حد زیادی به آن رسیدیم.
وی تأکید کرد: اگر نتوانستیم جزو تیم‌های مدعی باشیم، شاید یکی از دلایلش این بود که در پایان هر فصل نیروها و بازیکنان اصلی از تیم جدا می‌شدند و نمی‌توانستیم آن‌ها را حفظ کنیم. در تمام این سال‌ها این اتفاق برای ما افتاد. هر موقع فصل جدید را شروع می‌کردیم، از نقطه پایان فصل قبل نبود و مجبور بودیم بازیکنان جدیدی بگیریم. کسانی که در تیم ما ستاره می‌شدند به تیم‌های بزرگ‌تر می‌رفتند. اگر به اهدافمان نرسیدیم، یکی از دلایلش همین بود.
سرمربی تیم پیکان تأکید کرد: در مدت دو سال و نیم حضورم در این تیم روزهای خوبی داشتم. ارتباطم با آقای شیعی (مدیرعامل باشگاه پیکان) خوب بود. ایشان مدیر خوب و باتجربه‌ای بود و مشکل خاصی با هم نداشتیم. همین‌طور اعضای هیئت مدیره. دلم نمی‌خواست کارم را این‌طور تمام کنم. دوست داشتم شرایط بهتر می‌بود؛ ولی بازی‌های آخر جوری رقم خورد که اجازه نداد.
جلالی درباره اینکه دوست داشت در چه شرایطی از پیکان جدا شود، تصریح کرد: دوست داشتم کار بزرگی در پیکان کرده باشم. تلاشم را هم کردم؛ ولی هرسال نیروهای ما صفر می‌شد و مجبور بودیم از نو شروع کنیم. این کارمان را سخت کرد. اگر بازیکنانمان را حفظ می‌کردیم، مدعی می‌شدیم.
وی ادامه داد: نعمتی، منشا، یزدانی، نیازمند، آقاخان و حق‌وردی بازیکنانی بودند که خودشان را در پیکان ثابت کردند و به تیم‌های بزرگ‌تر رفتند. آن‌ها حتی در حد تیم ملی هستند. امسال ما نزدیک به ۱۴بازیکن جوان را اضافه کردیم که حدود شش تا هفت نفر از آن‌ها تا نیم‌‌فصل برای تیم بازی کردند.
سرمربی سابق پیکان درباره اینکه حسرت جدایی کدام بازیکن را از این تیم می‌خورد، یادآور شد: دوست داشتم تمام بازیکنانی که از پیکان جدا شدند در تیم بمانند تا با هم کار بزرگی انجام بدهیم. وقتی به شرایط نگاه می‌کنیم، مثل میزان قرارداد سایر تیم‌ها با پیکان یا جاذبه‌هایی که استقلال و پرسپولیس دارند، نمی‌توان به بازیکنان برای جدایی خرده گرفت.
«اگر بخواهید عملکردتان را در پیکان در یک جمله خلاصه کنید چه می‌گویید؟» جلالی در پاسخ به این پرسش گفت: پیکان امانتی در دستم بود و فکر می‌کنم امانت‌دار خوبی بودم.
وی در خصوص اینکه سال گذشته هم پیکان همین شرایط را داشت و توانست خودش را نجات بدهد، خاطرنشان کرد: همین الان هم می‌شد این اتفاق برای پیکان تکرار شود و قطعاً همین‌طور هم می‌شود. پیکان تیم خوبی است. ما به چالش خوردیم. یک‌سری اشکالات ایجاد شد که باعث طولانی‌تر شدن این چالش شد. همین تیم در ادامه لیگ نتایج خوبی خواهد گرفت.
سرمربی سابق پیکان در خصوص این چالش‌ها و اینکه آیا با اعضای هیئت مدیره اختلاف داشته است، گفت: زیاد در مورد جزئیات صحبت نمی‌کنم. نقطه نظراتی بود که من نمی‌توانستم بپذیرم.
«اینکه گفته می‌شود اعضای هیئت مدیره دنبال تحمیل بازیکن بوده‌اند صحت دارد؟» جلالی در پاسخ به این پرسش اظهار کرد: نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم. وقتی دو گروه با هم صحبت می‌کنند و توافقی جدا می‌شوند، این نشان می‌دهد یک‌سری نقطه‌نظرات مشترک نیست؛ ولی گلایه زیادی نداریم.
وی در خصوص کنار گذاشتن چند بازیکن در هفته‌های اخیر از پیکان و اینکه آیا این مسئله هم در نتایج تیمش تأثیرگذار بوده است، گفت: این تصمیم فقط دلایل فنی و تاکتیکی داشت.
سرمربی پیکان درباره پیام کارلوس کی‌روش درباره مربیانی که شجاعت دارند و اینکه نامش در این لیست نبوده است، خاطرنشان کرد: این یک نظر شخصی است و عیبی ندارد. هرکسی می‌تواند نظر خودش را داشته باشد.
جلالی در پایان درباره برنامه‌هایش بعد از کنار رفتن از سرمربیگری پیکان گفت: یک کلاس مربیگری دو روزه در انزلی داشتم. الان زمان خوبی است تا خودم را بازسازی کنم و در بازدید از شهرهای مختلف، جلساتی با مربیان جوان داشته باشم. این دوره‌ها باعث می‌شود من هم از نظر علمی و روحی بازسازی شوم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی