[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

تشریح اجرای طرح خدمات حمایتی کودکان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، روزنامه شیراز نوین

سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اعلام کرد: مدارس استثنایی کشور که متقاضی استفاده از خدمات حمایتی هستند، مدارک را جمع‌آوری کرده و از طریق سامانه جامع بهداشت مدارس به این سازمان ارسال کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برای چهارمین سال پیاپی، خدمات حمایتی ویژه‌ای به تمامی کودکان و دانش‌آموزان استثنایی واجد شرایط ارائه می‌نماید. یکی از اهداف اجرای این طرح، ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای کودکان و دانش‌آموزان استثنایی است.
کودکان و دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه در زمینه جراحی کاشت حلزون شنوایی/ تعمیر یا تعویض قطعات پروتز کاشت حلزون، داروهای مستمر، بستری و بیمارستانی، پاراکلینیک، خدمات مداخله‌ای و ابزار توان بخشی و دندان‌پزشکی کمک هزینه دریافت می کنند.
فرایند دریافت خدمات و کمک‌هزینه به این صورت است که اولیای دانش‌آموزان، مدارک و فاکتور‌های معتبر خود را به مدرسه محل تحصیل ارائه می‌دهند و پس از بارگذاری مدارک اسکن شده توسط مدیر مدرسه در سامانه جامع بهداشت مدارس استثنایی، مدارک  در کارگروه اجرایی خدمات حمایتی سازمان، مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید، مبالغ به حساب دانش آموزان واریز می‌شود.
تاکنون نزدیک به ۲۰۰۰پرونده در سامانه بارگذاری شده و حدود ۹۰۰پرونده در کارگروه مورد بررسی قرار گرفته است. این طرح تا پایان سال جاری ادامه دارد و از ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی به مدارس، ضمن رعایت عدالت و فراهم کردن فرصت‌های برابر در بین مدارس و دانش‌آموزان استان هرچه سریع‌تر نسبت به ارسال مدارک اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی