[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

اعلام علل بازماندگی از تحصیل ۹۶ هزار کودک ایرانی، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از اعلام نتایج برنامه وزارت رفاه برای شناسایی علل بازماندگی از تحصیل کودکان شش تا ۱۱ساله تا ۱۵روز آینده خبر داد.
احمدرضا پرنده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه وزارت رفاه برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و شناسایی علل بازماندگی آن‌ها اظهار کرد: فهرست ۹۶هزار و ۲۷۳کودک بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی و در گروه سنی شش تا ۱۱ساله تهیه شد و از سوی وزارت رفاه برای تمام خانواده‌ها پیامک فرستادیم و از آن‌ها خواستیم علت نرفتن فرزندشان به مدرسه را در قالب همان پیامک اعلام کنند. وی افزود: همه جامعه هدف به پیامک‌های ما پاسخ ندادند. به همین علت ۱۰۰اپراتور را از یک مرکز تماس تلفنی به کار گرفتیم تا با تک‌تک خانواده‌ها تماس بگیرند و اطلاعات دریافتی را تطبیق دهند. در این تماس‌ها  دلایل خوداظهاری خانواده‌ها برای نرفتن فرزندشان را مجدد سوال می‌کنیم.
مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه با بیان اینکه طی هفته‌های آتی و احتمالاً تا ۱۵روز آینده نتیجه تماس و علل بازماندگی این ۹۶هزار کودک را استخراج می‌کنیم، گفت: بر حسب نوع مشکل و علل استخراج شده از ظرفیت‌های کشور استفاده می‌کنیم تا با هماهنگی آموزش و پرورش بتوانیم کودکان را به مدرسه برگردانیم. پرنده ادامه داد: اکنون اقدام ویژه‌ای برای شناسایی علل بازماندگی از تحصیل در دست انجام است. در ادامه راه از کمک خیرین و سایر نهادهای مربوط برای بازگشت به مدرسه استفاده خواهیم کرد.
به گفته وی از ۹۶هزار کودک بازمانده سال ۹۶-۹۷، استان‌های سیستان بلوچستان، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، کرمان، فارس و آذربایجان غربی بیشترین تعداد بازماندگی از تحصیل را داشته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی