[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

طی ۷ماه اول امسال دولت ۷۵هزارمیلیارد تومان مالیات گرفت، روزنامه شیراز نوین

بر اساس اعلام بانک مرکزی، بیش از ۷۰درصد از درآمد مالیاتی ایران در هفت ماه نخست سال جاری محقق شده است.
به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمار بخش درآمدهای مالیاتی که توسط بانک مرکزی منتشر شده است، بیش از ۷۰درصد از آن چیزی که به عنوان درآمد مالیاتی در این مدت مصوب شده بود، محقق شده است. دولت در بودجه سال جاری میزان درآمدهای کل کشور را ۲۱۶هزار میلیارد تومان مصوب کرده بود که میزان درآمدهای مصوب برای هفت ماه نخست امسال ۱۲۸هزار میلیارد تومان بوده؛ اما تاکنون تنها ۷۵.۵هزار میلیارد تومان از درآمدهای پیش‌بینی شده محقق شده است.
بر اساس این گزارش، درآمدهای مالیاتی مصوب در بودجه برای هفت ماه نخست سال ۸۴هزار میلیارد تومان تعیین شده بود که براساس آمار بانک مرکزی تا پایان مهرماه سال جاری تنها ۶۰هزار میلیارد تومان درآمد از طریق مالیات به دست آمده است و طبق بودجه باید تا پایان سال به بیش از ۱۴۰هزار میلیارد تومان برسد.
این در حالی است که میزان درآمدهای محقق شده از بخش مالیات در هفت ماه نخست سال گذشته ۵۲.۶هزار میلیارد تومان بوده که این رقم نشان می‌دهد که درآمدهای مالیاتی ایران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴.۲درصد رشد داشته است.
بر اساس آن‌چه در گزارش بانک مرکزی آمده است، در بودجه ۴۳هزار میلیارد تومان نیز باید از سایر محل‌ها تأمین می‌شده که در این بخش نیز تنها ۱۵هزار میلیارد تومان محقق شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی