[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نمایش تارو پود بر دارقالی فارس ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس و عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگلان فرش دستباف ایران گفت: امسال پانزدهمین نمایشگاه فرش دستبافت با حضور ذی‌نفعان، متخصصان و فعالان این بخش با شکوه‌تر از هر سال در بهمن‌ماه جاری در استان فارس برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومى ‌اتاق بازرگانی فارس، حمیدرضا ذوالانواری در کارگروه ویژه نمایشگاه فرش دستبافت استان که با حضور ذی‌نغعان دولتی و خصوصی در اتاق بازرگانی فارس تشکیل شد بیان کرد: خوشبختانه استان فارس از گذشته‌های دور دارای سابقه در تولید فرش دستبافت بوده و همواره نام فرش استان فارس در جهان شناخته شده است. وی افزود: در همین راستا امسال پانزدهمین نمایشگاه فرش استان را برگزار مى‌کنیم که نکته مهم و مورد توجه این است که نمایشگاه فرش فارس باید در حد و اندازه‌های هنر مردم استان باشد.
ذوالانواری با بیان این‌که نمایشگاه فرش فارس در چهارده سال گذشته همواره مورد استقبال بوده اظهارداشت: با توجه به سابقه و تلاش‌های بزرگان این عرصه نمایشگاه فرش استان فارس همواره دارای رتبه برتر کشور نیز بوده است. عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: زمان برگزاری نمایشگاه فرش دستبافت استان در بهمن ماه مثبت و مناسب است و با توجه به هم‌زمانی این نمایشگاه، با دو‌عنوان نمایشگاه دیگر از جمله خرما، فرصت مثبت و خوبی است.
وی با بیان این‌که تبلیغات یکی از مهم‌ترین مباحث در این نمایشگاه است ادامه داد: برپایی درخورشأن این نمایشگاه نیاز به تبلیغات گسترده دارد که البته ارائه مشوق‌های مختلف نیز مى‌تواند استقبال‌کنندگان را بیش از گذشته مشتاق کند. ذوالانواری با ابراز گلایه از عدم حضور بخش دولتی در جلسات هماهنگی برگزاری این نمایشگاه عنوان داشت: متأسفانه با توجه به این‌که استان فارس مهد فرش دستبافت است و شهرت ویژه‌ای در این زمینه در جهان دارد اما مسئولان اداره فرش استان نسبت به این بخش استان بی‌توجه هستند.
وی تصریح کرد: مسئولان دولتی استان توجه بیشتری به فرش استان فارس که نشان از هنر مردم این منطقه است داشته باشند و این درحالی است که بخش خصوصی استان به‌ویژه در زمینه فرش همیشه پیشقدم برای برگزاری برنامه‌هایی از جمله این نمایشگاه است که متأسفانه حضور کم متولیان بخش دولتی شایسته نیست.
غلامرضا پایدار رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستبافت نیز با بیان این‌که اصالت و هویت فرش ایران و فارس در جهان کم‌نظیر است گفت: هدف ما در برگزاری این نمایشگاه معرفی و شناساندن فرش استان فارس به مردم داخل و خارج از استان است.
وی افزود: برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه در استان نیاز به هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی است.
در این نشست موارد مختلف پیرامون برگزاری نمایشگاه فرش دستبافت استان، توسط نمایندگان شرکت شهرک‌های صنعتی، نمایشگاه بین‌۰المللی استان فارس و تشکل‌های بخش خصوصی استان مطرح و تبادل نظر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی