[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

سرپرست استانداری فارس‌: محصولات دانش‌بنیان تجاری‌سازی شود، روزنامه شیراز نوین

سرپرست استانداری فارس گفت: هدفمندسازی پژوهشی بر اساس نیازهای دستگاه‌های اجرایی مختلف و انجام پژوهش‌های هدفمند در جهت حل چالش‌های استانی و ملی از جمله حل چالش آب باید به‌عنوان یک اولویت مهم استان مدنظر قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استان فارس، با اشاره به کسب مقام برتر استان در جشنواره پژوهش و فناوری برای سومین سال پیاپی، این موفقیت را حاصل تلاش جمعی دانشگاهیان، اساتید برجسته و مدیران دستگاه‌هایی که مباحث مربوط به پژوهش و فناوری را پیگیری کرده‌اند دانست و افزود: انتظار دارم این تلاش‌های توأم با پویایی و بالندگی در همین فضای همکاری و همدلی تداوم یافته و جایگاه برتر استان فارس در حوزه پژوهش و فناوری حفظ شود.
مهندس رحمانی ادامه داد: هفته پژوهش مى‌تواند به خوبی تفکر پژوهشی و فناورانه را در افکار اقشار مختلف علمى ‌کشور احیا کند تا به سبب آن، موجبات پیشرفت و آبادانی کشور فراهم شود.
سرپرست استانداری فارس با اشاره گزارش‌های آماری  خاطرنشان کرد: سالانه تعداد زیادی پایان‌نامه و رساله در دوره تحصیلات تکمیلی توسط دانشجویان دانشگاه‌های کشور و استان فارس به اتمام مى‌رسد اما میزان کاربردی و عملی بودن این پایان نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری حائز اهمیت است.
رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان فارس با تأکید بر اهمیت نتایج عملی-پژوهشی و اثر‌گذاری این نتایج در رفع مشکلات اظهار کرد: باید ببینیم چه تعداد از پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها در حوزه علوم انسانی، آموزش و پرورش، بهبود شرایط اجتماعی، حل آسیب‌های اجتماعی، حقوق شهروندی، حوزه فنی- مهندسی و سایر حوزه‌ها اثر‌گذار بوده است. مهندس رحمانی، هدفمند‌سازی پژوهشی در دانشگاه‌ها را امری مربوط به اعضای هیئت علمى ‌و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و افزود: هدفمندسازی پژوهشی بر اساس نیازهای دستگاه‌های مختلف و انجام پژوهش‌های هدفمند در جهت حل چالش‌های استانی و ملی از جمله حل چالش آب باید به‌عنوان یک اولویت مهم استان مدنظر قرار گیرد.
وی با تأکید بر این‌که متکی بودن به اقتصاد نفتی تنها راه حل مسیر واقعی توسعه کشور نیست خاطرنشان کرد: مفهوم ناب اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان که از راهکارهای مقام معظم رهبری در کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی است باید در پژوهش‌ها نمود بیشتری پیدا کند تا با تقویت اقتصاد غیر نفتی مسیر توسعه کشور به خوبی طی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی