[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

بازدید آلمانی‌ها از پالایشگاه شیراز ، روزنامه شیراز نوین

نشست و تبادل نظر در زمینه همکاری‌های مشترک کشورهای آلمان و ایران به‌منظور اجرای برنامه تخصصی BAT در پالایشگاه شیراز انجام گرفت.
‌به گزارش روابط عمومى ‌اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: کارشناسان شرکت giz از کشور آلمان به همراه کارشناسان نظارت و پایش حفاظت محیط زیست فارس و کارشناسان سازمان مرکزی اعزامى ‌از دفاتر پایش فراگیر و مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم به منظور اجرای برنامه BAT) Best Available Technique) از پالایشگاه شیراز بازدید و پس از آن اقدام به نشست و تبادل نظر کردند‌. لیلا تاج گردون معاون نظارت
 و پایش محیط زیست فارس اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست تخصصی‌، آشنایی با نحوه اجرای BATجهت پروژه‌های بزرگ در کشور آلمان و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تبادل تجربه فی مابین طرفین بود‌.
وی افزود: این بازدید در ادامه بازدید پتروشیمى ‌شازند اراک که در مهرماه سال‌جاری صورت گرفت‌، انجام شد‌. کنترل آلودگی هوا در اتحادیه اروپا در حدود مجاز انتشار از منابع ثابت صنعتی و خانگی‌، وسایل نقلیه موتوری‌، استاندار محصولات تولیدی و هوای محیطی تعیین شده است که براساس گزارش هیئت آلمانی 55000واحد صنعتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه نیروگاهی‌، محصولات فولادی‌، سیمان‌، محصولات گچ و آهک‌، صنایع شیمیایی‌، زباله سوز‌، حذف ضایعات و محصولات کاغذی مشغول به فعالیت هستند. تاج گردون مجوزهای صادره جهت فعالیت این واحدهای صنعتی را، شامل مجوز میزان حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها‌، پارامترهای شاخص آلایندگی و روش‌های کنترل و سنجش آلایندگی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای پایش انتشار آلاینده‌ها و نگهداری تجهیزات به‌منظور رعایت شرایط استاندارد برشمرده و افزود: اساس مجوز صادره بر مبنای BAT و شامل مؤثرترین و پیشرفته‌ترین روش‌ها و تکنیک‌هایی است که صنایع در مراحل ساخت‌، طراحی‌، نگهداری و راهبری مى‌بایست رعایت کنند.
شایان ذکر است: اعضای کمیسیون‌های BAT شامل کارشناسان عضو کمیسیون اتحادیه اروپا‌، صنایع‌، تشکل‌های مردم نهاد غیر دولتی بوده و صدور مجوزهای مربوطه طی تبادل اطلاعات در میان این اعضا انجام خواهد شد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی