[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

علوی در صحن مجلس: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه علیه امنیت ایران وارد عمل شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

وزیر اطلاعات با بیان این‌که نیروهای اطلاعاتی بیش از ۳۰۰‌تیم تروریستی را شناسایی و منهدم کرده‌اند گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و کشورهای دوردست علیه امنیت ایران وارد عملیات شده‌اند. به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامى بررسی سؤال جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب از سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. محبی‌نیا در این سؤال خواستار ارائه گزارشی از عملکرد وزارت اطلاعات برای رفع اقدامات مخل امنیت و جلوگیری از هرگونه بحران در سال‌۹۷ شده بود.
در ابتدای جلسه محبی‌نیا گفت: کسب رضایت مردم بزرگ‌ترین آرمان نظام اسلامى است، ان‌شاءالله با تهیه طرحی از سوی نمایندگان بتوانیم از معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس قوه قضاییه و رؤسای سازمان‌های مستقل در مجلس سؤال کنیم. عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید بر لزوم پیشگیری از نارضایتی‌های مردم گفت: این اقدام با استفاده از قدرت نرم و بسته‌های امنیتی امکان‌پذیر است. نماینده میاندوآب ادامه داد: نگاهی به اتفاقات تلخ سال گذشته آمادگی کامل ارکان نظام را تأیید نمى‌کند. مبانی تأمین امنیت ما با شیوه‌های سنتی است که موجب ورود داعش به مجلس، مسمومیت کودکان در میرجاوه، حمله داعش به مرزهای غربی شد. وی ادامه داد: تولید قدرت نرم به ارتقا ضریب مشروعیت گره خورده است و موجب تقویت حقوق شهروندی مى‌شود.
محبی‌نیا ادامه داد: ما از فرهنگ کودتا، استبداد و اشرافی زدگی جسته‌ایم اما متأسفانه در کانون‌های تصمیم‌سازی درون نظام نابسامانی‌هایی دیده مى‌شود که بعید از خطا و غفلت نشأت گرفته باشد. ما در کشف ویروس‌های آلوده‌ای که در حوزه فرهنگ و اقتصاد وارد شده‌اند ناکارآمد بوده‌ایم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه خطاب به علوی گفت: ورود به اتاق سیاست و آزار برخی استادهای دانشگاه و ایجاد منازعه با برخی گروه‌ها و فرق خطای مسلم است و نظام اطلاعاتی نباید از نظر مشتری عائله‌دار باشد. نماینده میاندوآب، هر‌گونه تجزیه‌طلبی و آشوب را محکوم کرد و گفت: رفتن به سراغ جماعت و اشخاصی که با نظام کاری ندارند دلیل شرعی و قانونی ندارد.
وی نقش وزارت اطلاعات در امن کردن خاورمیانه را مهم خواند و گفت: شایسته است این نقش پررنگ‌تر شود، مراوده اطلاعاتی با ارتش، سپاه و نیروی انتظامى ‌از ضروریات مدیریت هوشمند است.
در ادامه، حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات گفت: شرایط امنیتی ما امروز متفاوت با سال‌های گذشته است، امروز سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و کشورهای دوردست علیه امنیت کشور ما وارد عملیات شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی