[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

هیلاری کلینتون: خود را به‌دست روسیه و ایران سپردن احمقانه است، روزنامه شیراز نوین

هیلاری کلینتون در پیامى‌ توییتری با انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نظامیان این کشور از سوریه گفت که این رئیس‌جمهور امنیت ملی آمریکا را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهد. به گزارش ایسنا، کلینتون در پیامى ‌توییتری نوشت: هر اقدامى ‌عواقبی به‌دنبال دارد؛ خواه ما در سوریه بمانیم یا نمانیم، کسانی که به‌دنبال آسیب رساندن به ما هستند، آنجا بوده و در جنگند. انزواطلبی نشانه ضعف است. قدرت‌بخشیدن به داعش خطرناک است. خود را به‌دست روسیه و ایران سپردن احمقانه است. این رئیس‌جمهور امنیت ملی ما را به‌خطر می‌اندازد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که در هفته گذشته تصمیم گرفت نظامیان آمریکایی را از سوریه خارج کند در پیام‌های توییتری اظهار کرده بود: تصمیم عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه ناگهانی نبوده و من سال‌های قبل به‌ویژه شش‌ماه قبل درباره این مسئله صحبت کرده بودم، روسیه، ایران و سوریه و دیگر طرف‌ها دشمن بومى ‌داعش هستند و اکنون زمان آن رسیده که نیروهای ما به وطن بازگردند.
وی با دفاع از تصمیم خود گفت‌: من به قولی که در کمپین انتخاباتی‌ام دادم وفا کردم. زمان آن رسیده به سرزمین خود بازگردیم و به حل مشکلات داخل آمریکا بپردازیم.
رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد: زمان آن رسیده دیگران در سوریه بجنگند.
وی این سؤال را مطرح کرد که آیا آمریکا می‌خواهد پلیس خاورمیانه شود که فقط جان افرادی را از دست داده و تریلیون‌ها دلار برای حمایت از دیگران هزینه کند؟ درحالی که غالباً آنها قدر کاری که می‌کنیم را نمی‌دانند.
وی افزود: آیا می‌خواهیم برای همیشه آنجا بمانیم؟ اما زمان آن رسیده دیگران در آنجا بجنگند.
ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد، تنها دلیل برای ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه در دوره ریاست جمهوری‌اش شکست داعش بوده است و پس از تحقق این هدف اکنون زمان بازگشت سربازان این کشور از سوریه رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی