[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

هواپیماهای پیر در ایستگاه بحران، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز ۵۰درصد از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور در شرایط بحرانی قرار دارند که باید در جهت نوسازی این ناوگان برنامه‌ریزی صورت گیرد.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حجم بالای فرسودگی صنعت هوایی کشور گفت: در شرایط کنونی مسئله فرسودگی هواپیماهای مسافربری یکی از دغدغه‌ها و مسائل مهم در عرصه صنعت هوایی کشور است و این موضوع قطعاً باید جزو اولویت‌های اصلی مسئولان قرار داشته باشد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اعلام این‌که امروز 50‌درصد از هواپیماهای ناوگان هوایی کشور در شرایط بحرانی قرار دارند گفت: البته درچند سال گذشته با انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی مانند ایرباس و بوئینگ، تعدادی هواپیماهای نو به ناوگان هوایی کشور تزریق شد، اما قطعاً این میزان رضایت‌بخش نبوده و باید تعداد بیشتری هواپیما خریداری شود.
وی تصریح کرد: امروز میانگین عمر ناوگان هواپیمایی کشور بالای 20‌سال است و این مسئله یک مسئله جدی و زنگ خطر است که مسئولان باید در جهت رفع آن حرکت کنند، زیرا در شرایط کنونی هزینه بالایی صرف نگهداری هواپیماها مى‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز شاهد کاهش پروازهای داخلی هستیم که یکی از دلایل عمده بروز این مسئله، فرسودگی ناوگان هوایی کشور است، این موضوع موجب شده که بخشی از هواپیماها قادر به پرواز کردن نباشند و این مسئله مشکلاتی مانند تأخیر در پرواز و کاهش پروازهای داخلی را به‌دنبال دارد. رضایی کوچی گفت: البته مسئولان سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی باید برای نوسازی ناوگان و خرید هواپیما، راه‌حل درستی را بیاندیشند، زیرا در چند‌ماه اخیر موضوع خرید هواپیماهای روسی مطرح شده، اما به‌نظر من این هواپیماها متناسب با وضعیت آب و هوایی و جغرافیایی کشور نیست. رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی اولویت مسئولان برای نوسازی ناوگان هوایی باید خرید هواپیماهای نو یا در حد نو باشد، این موضوع مى‌تواند ناوگان کشور را تا چند سال از بروز مشکلات دور کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی