[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

توان پرداخت یارانه ۴‌میلیون تومانی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید با پرداخت یارانه ۴‌میلیون تومانی به هر خانواده ایرانی، قیمت واقعی کالاها را نیز بپذیریم.
غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به این‌که سال‌های 81 و 82 ‌رقمى‌ تحت عنوان شفاف‌سازی انرژی در بودجه مرقوم مى‌شد گفت: این موضوع بهانه‌ای برای طرح هدفمندی یارانه‌ها طی سال‌های بعدی شد.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامى با بیان این‌که احمدی نژاد در جامعه اعلام مى‌کند که مى‌توان به هر ایرانی مبلغ 900‌هزار تومان یارانه پرداخت کرد افزود: در حال حاضر سرانه یارانه هر ایرانی اعم از نقدی و غیرنقدی و پنهان 11‌میلیون تومان در سال است، یعنی یک خانواده 5‌نفره در سال 55‌میلیون تومان یارانه دریافت مى‌کند که اگر به این موضوع با نسخه احمدی نژاد نگریسته شود، مى‌توان گفت که آب، برق و گاز آزاد شود و به هر خانواده ایرانی ماهانه 4‌میلیون تومان یارانه پرداخت شود.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامى با تأکید بر این‌که با پرداخت یارانه 4‌میلیون تومانی به هر خانواده ایرانی باید واقعیت قیمت کالاها را پذیرفت ادامه داد: هر کارت ملی که در حال حاضر به مردم ارائه مى‌شود، متناسب با آن یارانه پرداخت مى‌شود که اگر این ارقام محاسبه شود، مى‌توان ماهانه 4‌میلیون تومان به هر خانواده ایرانی یارانه پرداخت کرد.
وی با اشاره به طرح پیشنهادی درباره یارانه‌ها اظهار داشت: اگر بنده مسئول بودم و یک‌صد هزار میلیارد تومان تن‌خواه داشتم، به هر خانواده ایرانی 4‌میلیون تومان یارانه پرداخت کرده و به مرور طی 12ماه قیمت تمامى‌ کالاها را آزاد مى‌کردم که مردم نیز تحت فشار قرار نمى‌گرفتند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامى تصریح کرد: مردم مى‌توانستند به‌مرور خود را با آزادسازی قیمت‌ها تطبیق دهند، چرا‌که در‌حال حاضر مشکل این بوده که پول نمى‌چرخد و ارزش چرخیدن ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی