[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

حبس ۳۰۰زن محکوم مالی در زندان‌های کشور، روزنامه شیراز نوین

هم‌اکنون حدود ۳۰۰زن ایرانی با عنوان محکومیت‌های مالی در زندان‌های کشور هستند که بیست درصد این محبوسان تنها در استان فارس نگهداری می‌شوند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، با وجود تلاش‌های این نهاد مردمی در اولویت‌بخشی به مددجویان زن و برگزاری پویش‌هایی متعدد مردمی، اما آمار این دسته از محبوسان نسبت به فروردین امسال با رشد ۲۵درصدی تقریباً به ۳۰۰زندانی رسیده است.
فارغ از زندانیان بزهکار، تنها در استان فارس تعداد ۶۰مددجوی بدهکار و به ترتیب در استان‌هایی چون گیلان و مازندران به ترتیب ۳۰ و ۲۵محکوم مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری تحمل حبس می‌کنند.
عدم مدیریت صندوق‌های خانگی، عدم فروش البسه تولیدی در کارگاه‌های خیاطی و موضوع ضمانت از همکاران، بستگان و دوستان از جمله عناوینی است که زنان این سرزمین به دنبال آن روانه حبس شده و برخی از آن‌ها به علت سنگین بودن میزان بدهی و صد البته عدم پشتوانه مالی ماه‌ها در بند باقی می‌مانند.
در فهرست نسوان زندانی قابل توجه است، استان‌های چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان فاقد زندانی بوده و ندامتگاه‌های سطح استان‌ کردستان و قزوین تنها یک مددجوی زن دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی