[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

ارتباط برخی آنتی‌بیوتیک‌ها با پارگی مرگ‌بار عروق قلبی، روزنامه شیراز نوین

طبق گزارش سازمان غذا و دارو آمریکا، بیماران باید از مصرف گروهی از آنتی‌بیوتیک‌های موسوم به فلوروکینولون‌ها به دلیل افزایش ریسک پارگی عروق قلب خودداری کنند.
به گفته مقامات مسئول این سازمان، این نوع پارگی‌ها موسوم به «پارگی آئورت» می‌تواند منجر به خونریزی خطرناک یا حتی مرگ شود.
به گفته کارشناسان، افزایش این ریسک پارگی با استفاده از آنتی‌بیوتیک فلوروکینولون، چه به صورت تزریقی و چه به شکل قرص، افزایش می‌یابد و بیماران در معرض ریسک بالا نباید از این داروها استفاده کنند، مگر آنکه هیچ گزینه درمانی دیگری وجود نداشته باشد.
فلوروکینولون‌ها از جمله آنتی‌بیوتیک‌های مورداستفاده در درمان مشکلات دستگاه تنفسی فوقانی هستند که بیش از سه دهه استفاده می‌شوند. این گروه از داروها شامل سایپروفلوکساسین و  لووفلوکساسین هستند.
طبق گزارش سازمان غذا و دارو آمریکا، افراد در معرض خطر شامل افراد دارای سابقه انسداد عروق خونی، فشارخون بالا، برخی اختلالات ژنتیکی که شامل تغییرات عروق خونی می‌شوند و افراد مسن هستند.
با این حال متخصصان توصیه می‌کنند افرادی که در حال حاضر آنتی‌بیوتیک فلوروکینولون مصرف می‌کنند، نباید بدون مشورت با پزشکشان مصرف دارویشان را قطع کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی