[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

کارگاه آموزشی بهبود مدیریت و تحول سازمانی ، روزنامه شیراز نوین

کارگاه آموزشی یک روزه بهبود مدیریت و تحول سازمانی با حضور مدیران و معاونان بنیاد مسکن استان فارس و مدیران شهرستان‌ها در محل دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد‌. به گزارش روابط عمومى بنیاد مسکن استان فارس در این کارگاه آموزشی متخصصان علوم مدیریت پیرامون تحول سازمانی به عنوان نوعی استراتژی بهسازی سازمان مطالب خود را ارائه دادند‌.
در این کارگاه آموزشی عنوان شد‌: تحول سازمانی بر بینش‌ها و آگاهی‌های حاصله از پویایی‌های گروهی و نظریه و عملی مرتبط با تغییر برنامه‌ریزی شده، استوار است. حوزه تحول سازمان در راه تکاملی خود به چارچوبی منسجم از نظریه‌ها و کاربردها رسیده است که مى‌تواند بسیاری از مسائل مهم انسانی موجود در سازمان را حل و فصل کند.
تأکید بر بهبود مدیریت در راستای توسعه روستایی و ایجاد تحول سازمانی در راستای افزایش رفاه و آسایش عمومى مردم از جمله مباحثی بود که دراین کارگاه یک روزه بیان شد‌. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در حاشیه این کارگاه آموزشی بر لزوم ارتقای سطح آموزشی مدیران و کارکنان تأکید کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص و آموزش‌دیده به‌عنوان رکن اصلی یک سازمان همواره مورد توجه بوده است و مبنای برنامه‌ریزی‌های سازمانی بر استفاده از این نیروهای متخصص استوار است‌.
مهندس عطا‌الله زمانی با بیان این‌که بنیاد مسکن یک سازمان جهادی با مأموریت محرویت‌زدایی و توسعه است گفت: بهره‌گیری از رویکردهای مدیریتی برای شتاب بخشی به توسعه امری ضروری است‌، تحول سازمانی از سازمان‌ها و همچنین افرادی که درون سازمان‌ها هستند و چگونگی کارکرد آنها بحث مى‌کند. همین‌طور در زمینه تغییرات برنامه‌ریزی شده‌ای که منجر به ترغیب افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها به کارکرد بهتر مى‌شود، سخن به میان مى‌آورد. از این رو باید از این ابزارها در جهت رفاه بیشتر مردم به‌ویژه در مناطق روستایی و محروم استفاده کرد‌.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس تغییر برنامه‌ریزی شده را مستلزم آگاهی‌های کلی، کار و فعالیت سخت و مجدانه در طی زمان و دارا بودن رویکردی اصولی و هدف مدار و دانشی معتبر و نافذ در مورد پویایی‌های سازمانی و چگونگی تغییر آنها دانست و گفت: باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای تثبیت آموزش و پژوهش و بهره‌گیری از آن در جهت حل معضلاتی چون مهاجرت‌های نا‌خواسته‌، اشتغال روستاییان و افزایش انگیزه ماندگاری آنها استفاده کرد‌، تحول سازمانی با افزایش آموزش‌ها باید پاسخگوی این نیازها باشد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی