[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

مسئولیت‌ها امانت مردم است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم معارفه رئیس دادگستری شهرستان خرم بید ضمن تقدیر از تعامل و هماهنگی مسئولین در این شهرستان گفت: در شهرستان‌هایی که ارتباطات اجتماعی مردم از استحکام بیشتری برخوردار است زمینه خدمت نیز بیشتر فراهم است‌.
 به گزارش روابط عمومى دادگستری استان فارس علی القاصی در جمع مردم و مسئولین شهرستان خرم بید با اشاره به این‌که فرصت ایجاد شده برای خدمت به مردم نعمتی است که خداوند به مسئولان ارزانی داشته است گفت: باید قدردان این فرصت و نعمت الهی باشیم و خدمت رسانی جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهیم‌.
وی با بیان این‌که شهرستان خرم بید یکی از شهرستان‌های امن استان است این امر را حاصل همراهی و تعامل نهاد‌های قضایی، امنیتی و اعضای شورای تأمین شهرستان خواند و خاطر‌نشان کرد: مسئله تأمین امنیت و آرامش عمومى و رسیدگی به تظلم خواهی مردم در همه حوزه‌های قضایی از اولویت‌ها و دغدغه‌های اصلی در مجموعه قضایی استان است.
 رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به این‌که باوجود مؤلفه‌های نا امنی در استان فارس با تعاملات و هماهنگی در سطوح مختلف، استان فارس از طراز امنیتی بالایی در سطح کشور برخوردار است گفت: در استان فارس با برنامه‌ریزی‌های مدون در مجموعه قضایی به‌خصوص در امر رصد و مدیریت پرونده‌های مهم، جرائم خشن و خاص به حداقل رسیده است و در برخی از شهرستان‌های استان این دسته از جرائم به کلی حادث نمى‌شود.
وی وقوع جرائم خُرد در استان را نیز نسبت به استان‌های هم‌طراز با فارس در سطح حداقل ارزیابی و خاطر‌نشان کرد: برای نمونه جرم سرقت که در اکثر استان‌های کشور رو به فزونی بوده است در استان فارس روند کاهشی داشته است.
وی به بالا بودن سوانح ترافیکی و تصادفات و آسیب‌های ناشی از آن اشاره کرد و افزود: متأسفانه استان فارس در زمره استان‌هایی است که در سطح کشور سوانح جاده‌ای و ترافیکی بالایی دارد که لازم است این موضوع با حساسیت بالای مسئولین و مطالبه عمومى مردم دنبال و اقدامات عاجل پیشگیری در دستور کار قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به نقش دستگاه قضایی در جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: دستگاه قضایی امروز در این جنگ اقتصادی در خط مقدم رویارویی با مفسدان اقتصادی است. القاصی با بیان این‌که قوه قضائیه در سطح کلان و دادگستری فارس در سطح استان بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ریاست قوه قضائیه برخورد‌های قاطع و بدون اغماضی با مفسدان اقتصادی داشته است گفت: با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی در استان فارس این برخورد با مفسدان اقتصادی و کسانی که معیشت مردم و امنیت اقتصادی جامعه را به‌مخاطره مى‌انداختند به‌صورت مداوم و با حساسیت ویژه دنبال شد و تعداد قابل توجهی از این افراد در استان با برخورد‌های قاطع و قانونی مواجه شدند. وی انتظار امروز مردم از مسئولین را تنظیم بازار و کاهش قیمت‌ها در نتیجه تثبیت نسبی قیمت ارز دانست و تصریح کرد: این انتظار به حق مردم از مسئولین است و باید مسئولین نهاد‌های متولی در این راستا برنامه‌های مدونی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در راستای پیگیری حقوق عامه با آن دسته از مدیران و مسئولانی که با رها کردن وظایف و تکالیف قانونی خود در افزایش قیمت‌ها در بازار کوتاهی مى‌کنند در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد. رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه ضمن تقدیر از خدمات چهار‌ساله قاسم یوسفی رئیس سابق حوزه قضایی خرم بید و معرفی رحمان عمادی به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان به مسئولیت خطیر تأمین امنیت و اجرای صحیح قانون و عدالت در مجموعه قضایی اشاره و تأکید کرد: عشق و علاقه‌ی خدمت به مردم همراه با مردم‌داری و تکریم ارباب رجوع و حساسیت در امر تأمین امنیت عمومى جامعه و توجه به استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش باید سرلوحه کار در دادگستری شهرستان باشد.
القاصی تصریح کرد: همواره باید بدانیم که مسئولیت‌های امروز ما امانت مردمى ‌است که به برکت نظام جمهوری اسلامى به ما سپرده شده است و راه امانتداری در قبال این امانت ارزشمند خدمت خالصانه به مردم است.
وی تعامل و هماهنگی با ادارات و نهاد‌ها را لازمه خدمت خالصانه به مردم خواند و افزود: این امر نافی استقلال کاری و حرکت در چارچوب موازین و تکالیف قانونی مسئولین نیست.
وی بر تکریم ارباب رجوع در کلیه حوزه‌های قضایی استان تأکید کرد و افزود: اختصاص یک روز کاری جهت ملاقات عمومى و بررسی مشکلات مردمى‌ ضروری است چرا‌که مردم باید برای تظلم خواهی احساس امنیت و آرامش داشته باشند.
گفتنی است در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاجی پور امام جمعه خرم بید به اهمیت نقش دستگاه قضایی در جامعه اسلامى و امر نظارت در این مجموعه پرداخت.
فرماندار خرم بید نیز با اشاره به تعامل مناسب دستگاه قضایی شهرستان و مجموعه‌های اجرایی بالا بودن ضریب امنیت این شهرستان را حاصل این همکاری و هماهنگی دوسویه دانست و افزود: عملکرد مناسب دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی باعث شد باوجود فشار‌های فراوان اقتصادی همچنان در این جنگ نابرابر اقتصادی مقاومت نمائیم. در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس پس از تقدیر از زحمات چهار ساله قاسم یوسفی با اهدای حکم ریاست قوه قضائیه رحمان عمادی را به‌عنوان رئیس شعبه اول دادگاه حقوقی و ریاست دادگستری شهرستان خرم بید معرفی کرد.
گفتی است در جریان این سفر یک روزه‌، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن بازدید از شورای حل اختلاف شهر قادرآباد با مسئولان محلی این شهر نیز دیدار و با حضور در آرامگاه شهدای گمنام به مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی ادای احترام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی