[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

پالس مثبت آلمان برای فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون سفیر آلمان در ایران گفت: بخش خصوصی، تجار و بازرگانان کشور آلمان بسیار علاقمند به ایجاد مراودات تجاری با تجار ایران به ویژه استان فارس و شهر شیراز هستند.
به گزارش روابط عمومى اتاق بازرگانی فارس، الیور اشتاکنبرگ در دیدار با نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: باتوجه به شرایط موجود اقتصاد ایران، آلمانی‌ها به‌دنبال بررسی شرایط ایران و کشف راهکار برای تقویت مراودات تجاری و اقتصادی خود با تجار ایرانی هستند. 
وی افزود: این درحالی است که کشور ایران و آلمان تحت دولت دیگری مجبور به تغییر سیاست‌ها در قبال یکدیگر شدند که این برخلاف خواست دو کشور است. 
اشتاکنبرگ اظهارداشت: کشور آلمان و دیگر کشورهای اروپایی متعهد به حفظ ایران در برجام هستند که کشور ایران باید در این زمینه صبر بیشتری داشته باشد.
معاون سفیر آلمان در ایران با تأکید بر انجام اقدامات لازم در‌خصوص تقویت مراودات استان فارس و کشور ایران اضافه کرد: به‌دنبال شناسایی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های استان فارس در بخش‌های مختلف هستیم زیرا شنیده‌های ما این است که استان فارس ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش‌های مختلف دارد.
وی ادامه داد: به‌زودی هفته آلمان در شیراز برگزار مى‌شود که زمینه‌های فرهنگی، آموزشی و تحصیلی نخستین گام برقراری مراودات ما با استان فارس خواهد بود. 
اشتاکنبرگ عنوان داشت: از سوی دیگر ارتباط و مذاکرات خوبی مابین دانشگاه شیراز و دانشگاه درسدن آلمان برقرار شده که مى‌تواند بر تقویت ارتباطات دو طرف بیافزاید.
وی تصریح کرد: همچنین ما در سفارت به‌دنبال تسهیل شرایط و فرآِیند صدور ویزا برای تجار و فعالان اقتصادی ایران به کشور آلمان هستیم که به‌زودی در این زمینه اقدامات خوبی انجام مى‌شود. 
* زمینه حضور بازرگانان فارس در آلمان تسهیل شود 
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس نیز دراین دیدار گفت: زمینه‌های فراوانی برای افزایش همکاری و مراودات اقتصادی مابین استان فارس و آلمان وجود دارد. 
به گزارش روابط عمومى اتاق بازرگانی فارس، محمدصادق حمیدیان در دیدار با معاون سفیر آلمان در ایران که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد بیان کرد: مراودات تجاری ایران و آلمان در سال‌های گذشته دست‌خوش تغییرات شده که از دلایل آن مى‌توان به وجود بازار بزرگ در ایران و تحریم‌ها بوده است. 
وی افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی ما در بخش‌های مختلف تولید، تجهیزات و راهبری مهندسی از کشور آلمان بهره برده‌اند و این برای ما بسیار مهم است.
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در 20‌سال گذشته جایگاه بالای تجارت کشور آلمان با ایران به‌ویژه در زمینه ماشین آلات کشاورزی تنزل یافته در‌‌حالی‌که تکنولوژی آن کشور برای ما حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: زمینه‌های مساعدی برای برقراری ارتباط اقتصادی مابین استان فارس و کشور آلمان وجود دارد که بخش‌هایی از جمله گیاهان دارویی و ماشین‌آلات‌کشاورزی از بخش‌های مورد توجه است.
حمیدیان عنوان داشت: با در نظر گرفتن شرایط اقتصاد داخلی و خارجی، علاقه‌مند به‌افزایش و توسعه فعالیت‌های اقتصادی با بخش خصوصی کشور آلمان هستیم. 
وی تصریح کرد: همچنین در‌حال جمع‌آوری بانک اطلاعات از ظرفیت‌های صادراتی و تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان هستیم که در صورت نیاز این بانک اطلاعاتی و اطلاعات بیشتر در بخش‌های اقتصادی استان را در اختیار کشور آلمان قرار مى‌دهیم.
حمیدیان یکی از الزامات افزایش همکاری‌ها را تسهیل شرایط حضور تجار ایرانی در آلمان عنوان کرد و افزود: نیاز است سفارت کشور آلمان نسبت به صدور ویزای دانشگاهی و تجاری برای افزایش مراودات تجاری بین دو کشور ایران و آلمان اقدامات ویژه‌ای انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی