[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

صدرا مرکز پایلوت جایگاه‌های سوخت مدیریت بحران کشور مى‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری شهرداری صدرا در جلسه‌ای با حضور مهندس ملک‌زاده شهردار صدرا، مهندس دوانی رئیس شورای اسلامى شهر صدرا، مهندس رفیعی معاون اجرایی شهرداری صدرا و مهندس تبسمى ‌نماینده بخش خصوصی برگزار شد، خبر ساخت چهار جایگاه عرضه سوخت مدیریت بحران برای نخستین‌بار در کشور اعلام شد.
شهردار صدرا با اشاره به این‌که کمبود جایگاه‌های سوخت در ایران ۹‌برابر جهان است عنوان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که از طریق پمپ‌های پیشرفته که ظرفیت سوختگیری را تا ۱٫۵‌برابر افزایش می‌دهند کمبود جایگاه‌های سوخت را جبران کنیم. وی با اشاره به فناوری مدرن تجهیزات جدید جهانی جایگاه‌های سوخت افزود: پمپ‌های بنزین تاتسونو ژاپن در زلزله‌های بیش از ۵‌ریشتر خود به خود قطع مى‌شود و در هنگام بروز بحران‌هایی مانند زلزله تنها به ماشین‌های مدیریت بحران مانند آمبولانس و آتش‌نشانی با ارائه کارت‌هایی که از قبل به این خودروها داده شده خدمات ارائه می‌دهد.‌
شهردار صدرا افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به این‌که گستردگی جمعیت در شهر صدرا بسیار بالا است طرحی را در دست اقدام داریم که تعداد 4‌جایگاه سوخت در نقاط مختلف شهر صدرا ایجاد شود تا ضمن دسترسی آسان شهروندان بتوانیم در مواقع بحران به‌خوبی سوخت خودروهای امدادرسان و شهروندان را تأمین نماییم.
ملک‌زاده خاطر‌نشان کرد: تفاوت پمپ‌بنزین‌های مدیریت بحران با پمپ بنزین‌های دیگر این است که قابلیت‌های منحصر به‌فردی دارد، از جمله‌ی این قابلیت‌ها این است که شما می‌توانید در ایام بحران از آنها استفاده کنید، به‌طور مثال شما می‌توانید برنامه‌ریزی کنید فقط به مدیران و دستگاه‌های خدمات‌رسان سوخت‌رسانی شود، یا در مواقع خاص برای عدم ایجاد بحران می‌توانید تعریف کنید برای ماشین‌های خدمات‌رسان 90‌لیتر در 30‌ثانیه پر شود و برای ماشین‌های عموم 90‌لیتر در 4‌دقیقه پر شود.
وی گفت: ما مى‌توانیم این جایگاه‌ها را در 2‌لاین مجزا اختصاص بدهیم و عمر این دستگاه‌ها 50‌سال تخمین زده شده و آلودگی برای محیط ندارد، همچنین این جایگاه‌ها امکان عرضه سوخت بدون حضور اپراتور را دارا است‌، مانیتورهایی که روی این دستگاه‌ها نصب شده است می‌تواند در مواقعی که بحران وجود ندارد مردم را آگاه کند تا در مواقع بحران چه عملکردی داشته باشند و شرایط را ملتهب‌تر نکنند.
شهردار صدرا بیان کرد: ظرفیت کلی بسته به محل متغیر است، ولی به‌طور معمول مخزن دستگاه‌ها 20000‌لیتر گنجایش دارد و بسته به نوع و تعداد سکو، تعداد دیسپنسر‌، تعداد نازل‌ها و همچنین چند منظوره بودن دستگاه این جایگاه‌های سوخت را مى‌توان در فضای 100‌مترمربع تا هزار متر مربع ایجاد کرد همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند علاوه‌بر بنزین، برق و گازوئیل را هم ارائه دهند.
ملک‌زاده افزود: تعداد جایگاه‌هایی که برای صدرا در نظر گرفتیم سه‌جایگاه تک‌سکو است و یک جایگاه بزرگ چند‌منظوره که در کنار آن یک مجموعه بزرگ خدماتی شامل فروشگاه و دیگر خدمات مورد نیاز شهروندان وجود دارد و این جایگاه‌ها به‌تشخیص مدیریت شهری و نیاز در مواقع بحران در بلوارهای ارتش، زاگرس، فردوسی و بلوار تعاون جانمایی شده‌اند‌.
شهردار صدرا خاطر‌نشان کرد‌: تا‌کنون در کشور تنها در برخی شهرها به‌صورت آزمایشی و تنها با یک جایگاه این برنامه انجام شده است اما برای نخستین‌بار در کشور و در شهر صدرا با تعداد 4‌جایگاه انجام خواهد شد که با وجود دستگاه‌های پیشرفته روز دنیا و سرعت بالای سوخت‌گیری ضمن کم کردن زمان به‌صورت شبانه روزی و حتی بدون حضور اپراتور سوخت مورد نیاز مردم تأمین خواهد شد.
ملک‌زاده گفت: طبق قرارداد صورت گرفته در روزهای آینده و در آستانه جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب اسلامى ایران و در ایام دهه فجر به‌تدریج کار ساخت این جایگاه‌ها شروع خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی