[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

حافظ ارز‌ش‌های نظام هستیم، روزنامه شیراز نوین

فرمانده حفاظت هواپیمایی سپاه پاسداران گفت: بحث چگونگی برخورد با مردم در فرودگاه‌ها برای ما از برقراری امنیت هم مهم‌تر است و نیروهای امنیت پرواز از مردم برای چگونگی برخوردشان نظرسنجی و نمرات خوبی هم در این زمینه از آنان دریافت کردند.
به گزارش ایسنا، سردار صفرعلی موسوی طی سخنانی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این‌که یکی از دستاوردهای ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، امنیتی است که برای صنعت هوانوردی ایجاد شده است گفت: سپاه حفاظت هواپیمایی در بحث پیشگیری با استفاده از نیروهای آموزش‌دیده و سیستم‌های امنیتی روز دنیا توانسته کاری کند تا در آسمان کشور اتفاقی نیافتد.
وی افزود: سالانه با ٥٠‌میلیون مسافر با علایق و سلایق خاص مواجه هستیم و خوشبختانه به‌گونه‌ای عمل کرده‌ایم که تکریم مسافران و امنیت اخلاق‌مدار در دستور کار باشد.
فرمانده حفاظت هواپیمایی با بیان این‌که در برخی کشورها برای بازرسی مسافران از سیستم‌هایی استفاده می‌کنند که مباحث اخلاقی را زیر سؤال می‌برد گفت: در کشورهای منطقه هم مانند کویت امنیت فرودگاه‌ها را به انگلیسی‌ها و در عربستان هم به رژیم صهیونیستی سپرده‌اند، اما ما در کشورمان توانسته‌ایم به ١٥‌شرکت هواپیمایی سرویس امنیتی بدهیم و امنیت را برقرار کنیم.
موسوی ادامه داد: در کنار حفاظت از هواپیماها و فرودگاه، حفاظت از ارزش های نظام نیز برای ما مهم‌تر از هواپیماست و در برقراری امنیت هواپیماها با هماهنگی سیستمی با واجا و ناجا توانسته‌ایم امنیت خوبی را در فرودگاه‌ها برقرار کنیم.
وی با بیان این‌که در بحث استانداردسازی امنیت سعی کرده‌ایم تمام استانداردهای مد نظر ایکائو را پیاده‌سازی کنیم اظهار کرد: ریزپرنده‌ها یکی از تهدیدات نوین هستند، هرچند مأموریت ما نیست اما در کمیته امنیتی سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری پدافند هوایی تدابیری برای ساماندهی این ریزپرنده اتخاذ شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی