[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

بازرسی ویژه از سهمیه‌بگیران سوخت در فارس، روزنامه شیراز نوین

سرپرست استانداری فارس گفت: بازرسی از سهمیه‌بگیران سوخت به‌ویژه ناوگان حمل و نقل در فارس با جدیت انجام و با متخلفان به‌شدت برخورد مى‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، یداله رحمانی، در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: قیمت فرآورده‌های نفتی در ایران و کشورهای همسایه اختلاف بسیاری دارد و این موضوع برای قاچاقچیان سوخت صرفه اقتصادی دارد بنابراین مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی از اولویت‌های اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
وی ادامه داد: بازرسی از سهمیه‌بگیران سوخت به ویژه ناوگان حمل و نقل در استان توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با جدیت انجام و با متخلفان به شدت برخورد مى‌شود. سرپرست استانداری فارس بیان کرد: استان فارس در‌خصوص سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در کشور پیش‌قدم و پیشرو است و با توجه به اتمام فاز اول طرح و ثبت انبارها در این سامانه، فاز دوم پروژه با عنوان «ثبت رسید و حواله در سامانه جامع انبارها» قابل اجرا شده است.
وی با اشاره به اجرای سامانه جامع انبارها در استان، بر همکاری دستگاه‌های مرتبط استانی در این‌خصوص تأکید نمود و خواستار پیگیری مشکلات و نواقص اجرای مطلوب این طرح توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان شد. رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت‌بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان همجواری استان فارس با استان‌های مرزی و این‌که استان فارس یک استان بارانداز برای کالاهای قاچاق است افزود: باید اولویت‌بندی در خصوص موضوعات اصلی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و‌... توسط دستگاه‌های عضو کمیسیون استان صورت پذیرد.
وی ادامه داد: برای مدیریت و جلوگیری از قاچاق کالاها، باید دستگاه‌های متولی از جمله پخش فرآورده‌های نفتی، دانشگاه علوم پزشکی، دامپزشکی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و صنعت، معدن و تجارت، وظایف و برنامه‌های اجرایی خود برای چند‌ماه باقی مانده از سال همچنین سال آتی را در جلسه بعدی این کمیسون ارائه دهند.
سرپرست استانداری فارس اظهار داشت: این برنامه‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که بتوان بر اساس آن میزان عملکرد و موفقیت دستگاه‌ها را پایش و ارزیابی کرد.
وی، ضمن تأکید بر ضرورت حساسیت بیشتر نسبت به مسئله مبارزه با قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور گفت: قاچاق در هر‌نوع آن قابل چشم‌پوشی نیست و باید با جدیت برخورد شود اما وقتی پای سلامت مردم به میان مى‌آید این مسئله به مراتب حساس‌تر و حیاتی‌تر مى‌شود بنابراین متولیان امر باید با جدیت و حساسیت بیشتری با قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور برخورد کنند.
همچنین در این جلسه، سید احمد احمدی زاده سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز گفت‌: اولویت ستاد مرکزی، متصل کردن و پیاده‌سازی سامانه‌ها و زیرسامانه‌های موجود در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و اتصال سامانه‌های الکترونیکی مرتبط به یکدیگر باعث ایجاد زنجیره تأمین شفاف مى‌شود.
وی با بیان این‌که هدف اصلی از ایجاد سامانه جامع انبارها، افزایش ریسک انبارش و نگهداری کالای قاچاق در سطح کشور است افزود: پس از پیاده‌سازی این سامانه، شناسایی کالای قاچاق به‌ویژه در حجم بالا و تجاری در انبارها و مراکز نگهداری کالا تسهیل مى‌شود.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در ادامه بیان نمود: اولویت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون استان بر مبحث پیشگیری و فرهنگ‌سازی است و باید اطلاع رسانی مناسب در‌خصوص مضرات استفاده از کالاهای قاچاق به ویژه کالاهای سلامت محور قاچاق به عموم مردم داده شود. احمدی زاده در ادامه اظهار نمود: رویکرد کمیسیون استان شفاف‌سازی عملکردها در حوزه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز است و پس از ارزیابی عملکردها، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.
احمدی زاده در پایان، پیشگیری از قاچاق سوخت را از اولویت‌های اصلی کمیسیون استان عنوان نموده و بر تشکیل کارگروه مربوطه و نظارت و کنترل لازم در حوزه تأکید نمود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی