[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

در ۱۸دستگاه کشور فقط ۲مدیرعالی «زن» وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

مشاور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در مجموع تعداد مدیران زن و مرد در کشور ۷۰هزار و ۶۱۰نفر هستند گفت: سهم مدیران زن از این تعداد هفت هزار و ۲۵۵نفر و سهم مدیران مرد ۶۳هزار و ۳۵۵نفر است.
به گزارش ایسنا، زهرا جواهریان گفت: تعداد مدیران زن در سال ۹۶ در همه سطوح از ۸.۸ به  ۱۰.۳درصد در سال ۹۷ افزایش یافته است.
به گفته وی، تعداد مدیران عالی زن در سال ۹۶ از ۳.۲درصد به ۳.۹درصد، تعداد مدیران میانه در سال ۹۶ از ۵.۹درصد به ۶.۸درصد در سال ۹۷ افزایش پیدا کرده است. همچنین تعداد مدیران پایه در سال ۹۶ از ۱۰.۲درصد به ۱۲درصد در سال ۹۷ افزایش یافته است. به عبارت دیگر، تعداد مدیران از ۶۲۲۵مدیر در سراسر کشور به ۷۲۲۵مدیر افزایش یافته است، البته این محاسبات به غیر از مدیران استانداری، بخشداری و فرمانداری است که حدود ۶۰درصد افزایش داشته است. به گفته جواهریان، در مجموع تعداد مدیران زن و مرد در کشور ۷۰هزار و ۶۱۰نفر هستند که سهم مدیران زن از این تعداد ۷۲۲۵نفر و سهم مدیران مرد ۶۳هزار و ۳۵۵نفر است.
وی با بیان اینکه هدف ما این است که بعد از برنامه ششم توسعه تعداد مجموع کل مدیران زن به ۲۱هزار و ۱۸۴نفر افزایش یابد گفت: اگر بخواهیم تصمیمات ما تحقق یابد، باید در سه سال آینده ۱۴هزار مدیر زن منصوب شود. مشاور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در برخی دستگاه‌ها مدیران عالی زن نداریم، بیان کرد: تعداد ۱۲دستگاه حتی یک مدیر عالی زن ندارند و در ۶دستگاه تنها دو مدیر زن وجود دارد. جواهریان ادامه داد: برای داشتن بانک اطلاعاتی جامع اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی مدیران زن کرده‌ایم و از مشاوران وزرای تقاصا داریم زنان توانمند را شناسایی کنند و براساس شایسته‌سالاری آن‌ها را معرفی کنند. وی با بیان اینکه به شدت مخالف این هستیم که زنان را علیه زنان بدانیم گفت: باید زنان را کنار زنان بدانیم و به سمت تقویت زنان توانمند حرکت کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی