[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

وعده جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر کشور تا پایان امسال، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر وعده داد که معتادان متجاهر و خیابانی را تا پایان امسال از سراسر کشور جمع‌آوری و ساماندهی کند.
به گزارش ایسنا، اسکندر مومنی اظهار کرد:‌ ما در کشوری هستیم که در همسایگی ما کشور افغانستان قرار دارد. در این کشور طی ۲۰سال گذشته تولید مواد مخدر افزایش ۵۰برابری داشته است؛ به طوری که طبق آمارها در ۲۰سال گذشته سالانه بیش از ۲۰۰تن مواد مخدر در این کشور تولید می‌شده؛ اما با اشغال این کشور از سوی برخی از کشورها که در رأس آن آمریکا قرار دارد میزان تولید مواد مخدر در افغانستان به بیش از ۱۰هزار تن رسیده است.
مومنی با بیان اینکه ۷۰درصد زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند گفت: همچنین برابر آمارها ۵۵درصد طلاق‌ها نیز مرتبط با مواد مخدر است و بسیاری دیگر از جرایم نیز با مواد مخدر در ارتباط است.
وی با اشاره به اولویت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر اولویت‌های بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدتی را در نظر دارد. یکی از اولویت‌های ما جمع‌آوری، ساماندهی و بازپروری معتادان متجاهر است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حدود ۴۰ تا ۵۰هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود ۱۵هزار نفر در تهران هستند که امیدوارم بتوانیم تا پایان امسال تمامی معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم.
مومنی با طرح این وعده که تمامی معتادان متجاهر در سراسر کشور تا پایان امسال و در ۴۰سالگی پیروزی انقلاب اسلامی جمع‌آوری و ساماندهی خواهند شد، خاطرنشان کرد: مطالبه ما از تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مسئول نیز این است که حتماً در حوزه وظایف و اختیارات خود با این پدیده برخورد لازم را داشته باشند.
مومنی با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی نیز تاکنون انجام شده است، اظهار کرد: اما تا زمانی که مردم در بیرون از خانه‌های خود با افراد معتاد و خرده‌فروش خیابانی روبرو می‌شوند اقدامات انجام شده برایشان باورپذیر نخواهد بود.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد: در همین راستا نیز تا پایان امسال در امر مقابله، درمان و ساماندهی معتادان متجاهر و خیابانی در سراسر کشور اقدام خواهیم کرد و امیدواریم این امر تا پایان امسال محقق شود.
وی همچنین درباره تفاهم امضا شده با سازمان زندان‌ها نیز گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه ظرفیت اردوگاه فشافویه بیش از ۳۰۰۰نفر افزایش یافته و از ۱۷۰۰ به ۵۰۰۰نفر رسید که این امر اجرایی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی