[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

بنزین یورو‌۴ به شیراز باز‌‌مى‌گردد، روزنامه شیراز نوین

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس بیان داشت‌: طی روزهای آینده با توزیع بنزین یورو‌4 در جایگاه‌های عرضه سوخت شیراز این فرآورده در اختیار شهروندان قرار مى‌گیرد و وقفه سه‌‌ماهه توزیع این محصول درشیراز پایان مى‌یابد. امیر بنی کریمى ‌سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش‌بینی مى‌شود روزانه ٧٠٠‌هزار لیتر بنزین با استاندارد یورو‌4 در کلانشهر شیراز توزیع شود.
وی با بیان این‌که بنزین یورو‌٤ مورد نیاز کلانشهر شیراز از دو پالایشگاه اصفهان و بندرعباس تأمین می‌شود گفت: همه 40 جایگاه عرصه سوخت در شیراز طی روزهای آینده به توزیع بنزین با استاندارد یورو‌4 مبادرت مى‌ورزند. عرضه مجدد بنزین یورو‌4 در شیراز در هجدهمین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای شیراز که شنبه 12‌آبان‌ماه برگزار شد به تصویب رسید. شیراز تنها کلان شهر کشور است که شمار روزهای با شاخص هوای نا‌سالم آن در سال از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمى‌کند و با توجه به اقدامات انجام شده از هوای سالم و پاک بهره‌مند است. اما توقف توزیع بنزین یورو‌4 مى‌توانست این ویژگی را از شیراز بگیرد. بر اساس آمارهای منتشر شده نزدیک به 600‌هزار دستگاه خودرو روزانه در مرکز کلانشهر شیراز تردد مى‌کنند که از این میزان، نزدیک به 80‌هزار دستگاه خودرو روزانه به مرکز شیراز مى‌آیند. آن‌طور که مسئولان محیط زیست فارس اعلام مى‌کنند شیراز در 10سال گذشته یعنی از سال‌86 در مجموع‌314 روز در حالت ناسالم یا به بیان عام‌تر، آلودگی قرار گرفته که این با مجموع روزهای آلوده هر سال در شهرهایی چون تهران برابر است.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده امسال تاکنون آثاری از وارونگی هوا، هشدارهای زیست محیطی و انبوه ریزگردهایی که بسیاری از شهرها و مناطق دیگر کشور با آن روبه‌رو هستند در شیراز نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی