[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

کودکان کار آموزش مهارتی دریافت کنند، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز درمجلس دهم با بیان این‌که مردم به کودکان کارکمک نقدی نکنند گفت: آموزش‌های مهارتی به کودکان در اولویت قرار بگیرد.
علی اکبری درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کودکان کار درکشور گفت: رفع معضل کودکان کار نیازمند نگاه کاربردی به ویژه در راستای فعالیت تشکیلات مددجوی از جمله سازمان بهزیستی است تابتوان با همکاری ارگان‌های مربوطه، کودکان کار را به‌نحو اصولی ساماندهی کرد تا کودکان کار بتوانند آموزش‌های مهارتی و فنی را به بهترین شکل ممکن فرا بگیرند تا به‌جای حضور در اشتغال کاذب با ورود به عرصه اشتغال پایدار به کشور خدمت کنند. نمایند شیراز در مجلس شورای اسلامى با بیان این‌که بکارگیری کودکان کار در حوزه اشتغال پایین‌تر از سن قانونی با مقرارت بین‌المللی در تضاد است تصریح کرد: تشکیلات مدد‌جویی در کشور کودکان را به سمت آموزش‌های مهارتی سوق مى‌دهد تا این افراد بتوانند فن و مهارت کارآمدی برای حضور موفق در بازار کارآینده کشور را کسب کنند.
 وی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مى‌تواند راهگشایی ساماندهی آینده شغلی کودکان کار باشد زیرا مى‌توان با این اوصاف کودکان را به نوعی برای آینده تربیت کرد تا کودکان کار با توجه به مهارتی که دارند بتوانند مستقلانه از مزایایی کار بهره ببرند.
 وی ادامه داد: ایجاد فضای کار مهارتی را‌هکار اساسی برای خرو ج کودکان کار از حضور در اشتغال کاذب است و این در‌حالی‌است که کودکان کار نیازمند ساماندهی و حمایت هستند تا بتوان وضعیت این افراد را ساماندهی کرد. عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس یادآورشد: برخی افراد حضور کودکان درکشور را مورد حمایت قرار مى‌دهند و این در حالی است مردم نباید به کودکان کارکمک‌های نقدی بکنند وتنها باید شهروندان کمک‌های فرهنگی را به کودکان کار در دستور کارقرار دهند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی