[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

جایگاه قشقایی بالاتر از این‌هاست، روزنامه شیراز نوین

سرمربی قشقایی  می‌گوید تمام مربی‌ها اذعان داشتند که تیم قشقایی، تیمی کاملاً فنی است و به لحاظ تاکتیکی در بازی‌ها تیم برتر میدان بوده است.  مهدی فروردین، سرمربی تیم قشقایی شیراز، درباره عملکرد تیم قشقایی در نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ دسته‌یک اظهار کرد: با توجه به پتانسیلی که داریم، از جایگاهمان در جدول راضی نیستیم. اما با توجه به اینکه سال اول بود و تیمی با میانگین سنی ۲۴ سال جمع شده، برای شروع عملکرد خوبی بود. اگرشانس با ما یار بود، می‌توانستیم جزو سه تیم اول باشیم. ما در بازی‌های سخت پیروز میدان بودیم و در بازی‌هایی که همه پیش‌بینی می‌کردند موفق باشیم، امتیاز لازم را به دست نیاوردیم. در کل نیم‌فصل اول بیشتر تیم‌ها با هدف صعود به لیگ برتر پا به میدان گذاشتند. هیچ‌کس از قشقایی انتظار نداشت؛ ولی از اول برنامه قشقایی برای صعود به لیگ برتر بود و این باور در کل مجموعه پی‌ریزی شده بود.
او ادامه داد: تیم قشقایی در شروع عملکرد خوبی نداشت و با تصمیم مدیرعامل دست به تغییر در کادر فنی زدند. بعد از آن، چند بازی را با برد پشت سر گذاشتیم و جزو سه تیم اول رقابت‌ها شدیم. به مرور با جلو رفتن قشقایی، تیم‌ها جلوی ما هوشیارتر فوتبال بازی کردند. در بعضی از بازی‌هایی که قشقایی به لحاظ فنی تیم برتر بود، داوران کمی شیطنت کردند.
فروردین در ادامه اظهار کرد: تیم ما، تیم منسجم و خوبی است. در نیم‌فصل اول ما  جایگاهمان را در چهار تیم اول می‌دانستیم؛ اما اتفاقات بازی‌ها و استفاده نکردن از موقعیت‌ها، باعث شد در بعضی از بازی‌ها امتیاز لازم را به دست نیاوریم. شما اگر یک آنالیز انجام دهید، می‌بیند تیم ما از سرخ‌پوشان پاکدشت که الان در صدر جدول حضور دارد، بیشتر موقعیت‌سازی کرده؛ ولی چون پاکدشت بازیکنان بهتر و شش‌دانگی دارد، توانست از موقعیت‌هایش استفاده بهتری داشته باشد. ما موقعیت‌های ۸۰درصدی‌مان را به علت نداشتن تمرکز و کم‌تجربگی گل نمی‌کردیم؛ هرچند بازی‌های بزرگی مثل اکسین البرز و سرخ‌پوشان پاکدشت را با پیروزی پشت سر گذاشتیم. همین‌طور داربی شیراز را هم با برد پشت‌سر گذاشتیم. این‌ها امتیاز خوبی برای تیم جوان و نوپایی مثل تیم ماست.
وی افزود: ما به لحاظ نقطه‌نظرات فنی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم. تمام مربی‌ها اذعان داشتند که تیم قشقایی، تیمی کاملاً فنی است و به لحاظ تاکتیکی در بازی‌ها تیم برتر میدان بوده است. در نیم‌فصل دوم با همان انسجام و همان اتحاد پا به میدان می‌گذاریم و با تمرکز بیشتر و تجربه نیم‌فصل اول، سعی می‌کنیم عملکرد بهتری داشته باشیم.
سرمربی قشقایی شیراز درباره شرایط آمادگی قشقایی برای نیم‌فصل دوم خاطرنشان کرد: چهار روز است که تمرینات خود را آغاز کرده‌ایم. روز سه‌شنبه بازی تدارکاتی داشتیم و تیم ما محک خوبی خورد. قرار است چند روز آینده درباره‌ بازیکنان مدنظرمان تصمیم‌گیری کنیم تا تیممان را تقویت کنیم و با قدرت کامل پا به نیم‌فصل دوم بگذاریم.
او در پایان گفت: همه مجموعه متحد و آماده هستند؛ اما مسئله‌ای که وجود دارد، این است که این تیم شخصی اداره می‌شود و نیاز به حمایت دارد. در این اوضاع اقتصادی امروز، یک شخص بخواهد برای تیمی که از آن انتظار زیادی می‌رود هزینه‌ کند، کار سختی به شمار می‌آید. امیدواریم هم مسئولان استان و هم آن‌هایی که دستی بر آتش دارند، این تیم را حمایت کنند؛ چون قشقایی این پتانسیل را دارد تا خودش را بین مدعیان لیگ نشان دهد. این را هم در نیم‌فصل اول ثابت کردیم. جایگاه قشقایی بالاتر از این چیزی است که الان وجود دارد. امیدوارم همه درباره این موضوع دغدغه مشترک داشته باشند تا شاهد موفقیت روزافزون فوتبال فارس باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی