[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

تثبیت بقا با دست‌های خالی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتسال ارژن شیراز با پیروزی در آخرین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال، موفق شد به رتبه نهم جدول صعود کند و ضمن آسوده کردن خیال خود بابت بقا در رقابت‌ها، حالا امیدواری‌های بیشتری برای صعود به مسابقات پلی‌آف این فصل داشته باشد.
به دلیل هم‌زمانی و هم‌مکانی دو دیدار این هفته لیگ برتر فوتسال که قرار بود روز چهارشنبه در شهرستان ساوه برگزار شود، مسئولان برگزاری رقابت‌ها تصمیم گرفتند دیدار شهرداری این شهر مقابل ارژن شیراز را یک روز به تعویق بیاندازند. بنابراین، ارژنی‌ها روز پنجشنبه به مصاف حریف قعرنشین خود رفتند.
در دیدارهای روز چهارشنبه، گیتی‌پسند اصفهان، صدرنشین بلامنازع رقابت‌ها، موفق شد در یک بازی بسیار جذاب و نفس‌گیر، تیم دوم جدول یعنی مس سونگون را شکست دهد و اختلاف خود با این تیم را به عدد 8 افزایش دهد؛ هرچند با توجه به شکل برگزاری رقابت‌ها در این فصل، این صدرنشینی مانند فصول گذشته از اهمیت خاصی برخوردار نیست و فقط تعیین کننده حریفان این دو تیم در مرحله پلی‌آف خواهد بود. تیم تازه‌وارد و شگفتی‌ساز سوهان محمدسیمای قم موفق شد با پیروزی سه بر دو مقابل شهروند ساری، به رتبه سوم جدول صعود کند. فرش‌آرای مشهد هم که پیش از این در رتبه سوم قرار داشت، با شکستی که در ساوه مقابل سن‌ایچ با نتیجه سه بر یک متحمل شد، به رتبه چهارم سقوط کرد. حفاری اهواز موفق شد با نتیجه سه بر دو پارسیان شهر قدس را شکست داده و جایگاه خود را در رتبه پنجم تثبیت کند. مقاومت قرچک و آذرخش بندرعباس هم بهترین نتیجه را برای ارژن گرفتند و به تساوی یک - یک رضایت دادند؛ اما مقاومت البرز سه بر یک تیم اهورای بهبهان را شکست داد و جایگاه هشتم خود را تثبیت کرد.
اما در آخرین بازی هفته، ارژن شیراز میهمان شهرداری ساوه بود. این بازی عصر روز پنجشنبه برگزار شد و با برتری نماینده شهرمان همراه بود.
اولین گل مسابقه در دقیقه 18 توسط امید طالبی برای شهرداری به ثمر رسید. اما اسحاق سورغالی نگذاشت میهمان بازنده به رختکن برود و پیش از به پایان رسیدن نیمه نخست، گل تساوی را وارد دروازه میزبان کرد.
در نیمه دوم، بازی سرعتی را از هر دو تیم شاهد بودیم. در دقیقه سوم این نیمه، حرکت خوب اسحاق سورغالی با پاس خوب او همراه شد و جعفر نجفی موفق شد ارژن را برای اولین بار از میزبان پیش بیاندازد. دو دقیقه بعد، پِرِس سنگین بازیکنان ارژن در میانه زمین حریف باعث اشتباه بازیکنان ساوه شد و مهدی زاهدی از فرصت استفاده کرده و سومین گل را هم برای ارژن به ثمر رساند.
در ادامه، شهرداری خیلی زود به پاورپلی روی آورد و در دقیقه دهم نیمه دوم، توسط ابوالفضل حسینی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. اما جعفر نجفی باز هم وارد عمل شد و خیلی زود، مجدداً اختلاف را به دو گل افزایش داد. در دقیقه 37 مسابقه میثم نوری سومین گل را هم وارد دروازه ارژن کرد تا سه دقیقه باقی مانده، بسیار حساس و نفس‌گیر دنبال شود؛ اما ارژنی‌ها خیلی خوب بازی را اداره کردند و در نهایت به سه امتیاز بسیار شیرین و مهم این مسابقه دست یافتند.
ارژن با این پیروزی 26امتیازی شد و در رتبه نهم جدول قرار گرفت. آن‌ها حالا 10امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارند و فقط در صورتی سقوط خواهند کرد که در تمامی دیدارهای باقی مانده، شکست بخورند، اهورای بهبهان تمامی دیدارهای باقی مانده خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و تیم پارسیان شهر قدس نیز حداقل در سه دیدار خود به برتری دست پیدا کند. اتفاقاتی که در حالت عادی هیچ‌یک از آن‌ها رخ نخواهد داد و ارژن با دست‌های خالی و کمترین امکانات، باز هم خیلی زود بقای خود را تثبیت کرده است.
هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتسال، روز سه‌شنبه همین هفته پیگیری می‌شود و ارژن شیراز در مهم‌ترین بازی، میزبان گیتی‌پسند صدرنشین خواهد بود؛ بازی سرنوشت‌ساز و حیاتی که کسب سه امتیاز آن می‌تواند منجر به صعود ارژن به پلی‌آف در پایان فصل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی