[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

مدیرعامل: روزنه‌های پرداخت تقلبی در بیمه ایران بسته شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت: برای جلوگیری از پرداخت‌های تقلبی، ظرف دو سال گذشته گلوگاه‌های ضربه‌پذیر در بیمه ایران شناسایی و فرآیندهای منجر به فساد اصلاح شد.
به گزارش ایرنا، محسن پورکیانی در جمع خبرنگاران افزود: یکی دیگر از چالش‌های صنعت بیمه و از جمله بیمه ایران در پنج سال گذشته، بحران نقدینگی بود که با تدابیر ویژه مدیریت و همه خسارت‌ها پرداخت شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های بیمه ایران در سرمایه‌گذاری اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در کنار بیمه‌گری یکی از فعالیت‌های اصلی شرکت‌های بیمه‌گر است که اگر این دو بخش متوازن نباشد، اهداف این صنعت محقق نخواهد شد و بیمه ایران نیز هرچند به دنبال سود آوری‌های زیاد و غیرمنطقی نیست، اما بدیهی است که از زیان هم استقبال نمی‌کند.
کیانی‌پور در پاسخ به یکی از پرسش‌های ایرنا درباره عملکرد بیمه ایران به عنوان یک بنگاه اقتصادی در حوزه مسئولیت اجتماعی تصریح کرد: قبول پرداخت تعهدات بیمه توسعه، مهم‌ترین عملکرد بیمه ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی است. وی توضیح داد: با مدیریت بیمه ایران، حدود 900بیمه‌گذار بیمه توسعه که به دلیل ناتوانی این شرکت در عمل به تعهدات زندانی شده بودند، آزاد شدند.
به گفته وی، بیمه ایران تاکنون 9هزار میلیارد ریال بابت تعهدات بیمه توسعه پرداخت کرده است و حدود 3هزار میلیارد ریال دیگر نیز باید پرداخت کند.
بیمه توسعه یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی در ایران است که 28اردیبهشت 1382 فعالیت خود را آغاز کرد.
به دنبال ناتوانی در پرداخت خسارت، پروانه این شرکت از سوی بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه تعلیق و تعهدات بیمه‌نامه‌های شخص ثالث و زندگی این شرکت، به بیمه ایران منتقل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی