[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

در تأمین بودجه دفاعی کوتاه نیایید ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: فتنه گران اقتصادی، خون مردم را با احتکار و گرانفروشی می‌مکند اما ملت ولایت‌مدار همانگونه که فتنه گران سیاسی را جای خود نشاندند اگر این فتنه گران هم جای خود ننشینند دچار خشم مردم می‌شوند.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز افزود: فتنه‌گران اقتصادی با توجه به مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، گلوی مردم را می‌فشارند و خواسته یا ناخواسته به دشمنان این نظام خدمت می‌کنند.
وی اظهار داشت: خداوند همگان را به رعایت عدالت سفارش کرده زیرا انسان عادل، ملازمت تقوی دارد و اگر بخواهیم عدالت اقتصادی، اجتماعی در جامعه ایجاد شود باید کسانی را که در اداره جامعه بکار می‌گیریم، عادل باشند.
آیت الله دژکام ادامه داد: اینکه تصور کنیم با درست کردن ساختارها، عدالت ایجاد می‌شود کافی نیست هرچند چارچوب‌ها و ساختارها برای تحقق عدالت باید هر روز بهتر شود اما تا انسان عادل تربیت نشود نباید به اجرای عدالت در جامعه امید داشت.
امام جمعه شیراز بیان کرد: بزرگان دین اسلام و فقه شیعی بسیار بر این موضوع تأکید کرده‌اند که که اداره جامعه باید با شرط عدالت همراه باشد و واگذاری امور به شخص غیر عادل را جایز ندانسته‌اند.
آیت‌الله دژکام افزود: مجموعه مسئولیت‌ها در نظام اسلامی‌ باید توأم با عدالت اجرا شود، عدالت آرمانی مخصوص حضرت ولی عصر (عج) است اما عدالت در حد جامعه ما زمانی ایجاد می‌شود که مسئولیت‌ها به اهل آن سپرده شود از این رو نباید در واگذاری امور بی‌احتیاطی کرد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 98 کل کشور از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ‌که چهارم دی ماه جاری انجام شد، اظهار داشت: توصیه ما به دولت و مجلس این است که آمادگی دفاعی کشور را حفظ کنید، در تأمین بودجه دفاعی کوتاه نیایید زیرا به هیچ روی نباید دشمن را دست کم بگیریم و اگر تخصیص اعتباری در این زمینه لازم است باید در قانون بودجه 98 دیده شود.
آمریکا از ولایتمداری مردم هراس دارد
آیت الله دژکام همچنین با پرداختن به موضوع حماسه 9 دی که به‌عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده، گفت: 9دی عظمتی بود که ملت ایران از خود به همه جهانیان نشان داد و بی‌شک این روز نماد بصیرت و ولایتمداری مردم است و آمریکا از این ولایتمداری هراس دارد. وی اضافه کرد: کشور به برکت ولایت زنده و رکن اصلی هویت ایرانی ولایت است، عشق به ولی خدا و عشق به امام زمان (عج) در وجود ملت است و این هویت ما را می‌سازد. 
عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را به درستی تحلیل کنیم
امام جمعه شیراز در قسمت دیگری از خطبه‌ها به برخی از رخدادهای منطقه اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر شاهد 2 حرکت از سوی آمریکا بودیم، رئیس جمهور نادان این کشور ادعا کرد که می‌خواهد نیروهایش را از سوریه خارج کند و از سوی دیگر ترامپ سفری اعلام نشده به کشور عراق داشت.
آیت الله دژکام افزود: سفر ترامپ به عراق، اذهان را به این سو می‌کشاند که آنها می‌خواهند در عراق تمرکز بیشتری داشته باشند و این در حالی است که مردم و سیاسیون عراق مخالف حضور آمریکا هستند و این کشور را مزاحم و مداخله‌گر می‌دانند.
وی، در مورد تصمیم آمریکا مبنی بر عقب‌نشینی از سوریه هم بیان کرد: نباید کسی از این تصمیم آمریکا خشنود شود بلکه باید از این مسئله تحلیل درستی داشته باشیم زیرا ممکن است این عقب‌نشینی تاکتیکی باشد یا آنها نقشه‌ دیگری داشته باشند.
امام جمعه شیراز ادامه داد: باید هوشیار باشیم و از نقشه‌های دشمنان خود غافل نباشیم زیرا کمترین غفلت منجر به پیشروی دشمن می‌شود. آیت الله دژکام افزود: ما بر این باوریم که توبه گرگ، مرگ است و تا هنگامی ‌که خوی استکباری آمریکا وجود دارد شعار ما مرگ بر آمریکاست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی