[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

نقش و جایگاه یاوران شورای اسلامی ‌محلات باید بیشتر تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر نواب قائدی سخنگوی شورای اسلامی‌ شهر شیراز، در نشستی که با حضور یاوران شورای اسلامی ‌محلات محدوده شهرداری منطقه دو برگزار شد، بر لزوم تقویت جایگاه یاوران شورا تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌ شهر شیراز نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک، با بیان اینکه یاوران شورای اسلامی‌ محلات از عوامل بسیار تأثیر‌گذار در پیشبرد اهداف مدیریت شهری به شمار می‌روند، اظهار داشت: اعتقاد دارم یاوران شورا نقش غیر قابل انکاری در کمک به امورات شهری در مناطق مختلف دارند، که اگر جایگاه و نقش آنها بیشتر تقویت شود، کیفیت خدمات‌رسانی در محلات نیز بهبود چشمگیری پیدا خواهد کرد که نمودش برای مدیریت شهری و کلانشهر شیراز بسیار ارزشمند خواهد بود.
سخنگوی شورای شهر و ناظر شورا در شهرداری منطقه دو ادامه داد: اگرچه در کلانشهر شیراز 11 منطقه شهرداری وجود دارد و در هر منطقه ناظرانی از سوی شورای شهر نیز پیگیر مسائل و مشکلات مردم هستند، اما به دلیل گستردگی شهر، ممکن است مواردی از چشمان ما دور بماند که در این راستا یاوران شورا هستند که می‌توانند با نگاه ریزبینانه خودشان ما را در حل مشکلات مردم یاری کنند.
قائدی با بیان اینکه هدف کلی شورای شهر، شهرداری و یاوران شورا رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم است، تصریح کرد: هم شورای شهر و هم یاوران شورا در کنار یکدیگر خواهند بود تا بتوانیم هرچه بهتر و مفید‌تر در خدمت مردم عزیز باشیم و با رفع نیازمندی‌ها و مشکلات آنها، رضایتمندی شهروندان عزیز را فراهم سازیم.
عضو شورای اسلامی‌ شهر شیراز یاوران شورای محلات را آینه‌ای از شورای شهر قلمداد نمود و با اذعان به اینکه مدیریت شهری باید از تجربیات و اندوخته‌های این خادمان بی‌مزد و منت برای توسعه و ارتقای زندگی شهری استفاده کند، اظهار داشت: به دلیل اینکه یاوران شورا بخشی از بدنه اصلی محلات را تشکیل می‌دهند و با معضلات و مشکلات شهر از نزدیک آشنایی دارند، می‌توانند نقش بسیار مهمی‌ در اداره امور شهری و برنامه‌ریزی در جهت توسعه شهر و رفع مشکلات مردم ایفا کنند.
نواب قائدی با تصریح بر اینکه توجه بیشتر به یاوران شورا بسترسازی برای مشارکت مردم در اداره شهر است، خاطرنشان کرد: از آنجا که یاوران شورا پل ارتباطی بین شورای شهر، شهرداری و مردم هستند، اگر بتوانیم تعامل و همکاری با آنها را بیشتر و قوی‌تر کنیم، مشارکت عموم مردم در سطح شهر تعمیم داده می‌شود.
در پایان این نشست یاوران شورای محلات منطقه دو نیز به بیان مشکلات محله‌های مختلف پرداختند و عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز هم، پاسخگوی این درخواست‌ها بود و راهکارهایی ارائه نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی