[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

بی‌توجهی به زیرساخت‌ها عامل بروز حادثه تلخ دانشگاه علوم و تحقیقات است، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای اسلامی‌ شهر شیراز در واکنش به حادثه تلخ دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گفت: نبود زیرساخت‌ها منشأ بسیاری از حوادث تلخی‌ست که در کشور رقم می‌خورد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی ‌شهر شیراز، گفت: در ایران خشونت اجتماعی رو به افزایش است؛ در چنین جامعه‌ای مرگ در انواع آن امری طبیعی تلقی شده، خبرها ناگوار بوده و هر روز طبق عادت در سطح جامعه و در فضای مجازی مشاهده می‌شوند.
این جامعه‌شناس معتقد است در چنین جامعه‌ای اخلاقیات به سطح نازلی رسیده و اذهان تنها معطوف به دریافت منفعت شخصی‌اند؛ لذا در این وادی مرگ آدم‌ها چندان اهمیت نداشته و برای ممانعت از آن تدابیر خاصی اندیشیده نمی‌شود.
دکتر دودمان ابراز عقیده کرد: اینجا تنها چیزی که ارزان است جان آدم‌هاست؛ سوختن کودکان در شین‌آباد و زاهدان، تصادف سربازان، فوت دانشجویان در دانشگاه علوم تحقیقات تهران نمونه‌هایی هستند که سالانه در ایران اتفاق می‌افتد و تکرار می‌شود و ما برای مدتی کوتاه متأثر و متأسف می‌شویم، عزای عمومی ‌اعلام کرده و دوباره فراموش می‌کنیم!
دودمان اظهار کرد: یقیناً ناکارآمدی نهادها، منفعت‌طلبی صرف، عدم شفافیت، بی‌توجهی به اولویت‌ها، نبود مجازات متناسب و برگشت به عقب، هرگز اجازه نمی‌دهد به توسعه زیرساخت‌ها فکر شود؛ نبود این زیرساخت‌ها منشأ بسیاری از حوادث تلخی‌ست که رقم می‌خورد.
عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز با تسلیت به خانواده‌های داغ‌دار دانشجویان علوم و تحقیقات تهران گفت: انتظار می‌رود تمهیدات لازم از سوی مسئولان اندیشیده شود تا شاهد تکرار وقوع حوادث اینچنینی نباشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی