[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

مدیرکل محیط زیست استان فارس: تصمیمات مقطعی بر مشکلات محیط زیست می‌افزاید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل حفاظت محیط زیست فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست این استان به‌منظور بررسی مشکلات زیست‌محیطی مردم شهرستان فسا به همراه تیمی‌ متشکل از معاونین و مسئولان محیط زیست استان، به شهرستان فسا سفر کرد.
  دکتر سعید محمودی پس از بازدید از پاسگاه میان جنگل فسا در جلسه شورای اداری شهرستان حضور یافت. در ابتدای این جلسه کرمی ‌فرماندار شهرستان فسا گفت: زندگی بشر از آغاز بقا همواره متکی به محیط زیست بوده و خداوند محیط زیست را با هر آنچه در دل آن آفریده برای رفاه انسان قرار داده است.
فرماندار شهرستان فسا همچنین بخشی از مشکلات زیست‌محیطی مردم از جمله موانع ایجاد راه‌های دسترسی به برخی از  روستاها، موانع خط انتقال آب، آلودگی کارخانه قند و عدم تصویب چند طرح‌ هادی برشمرد. امام جمعه شهرستان فسا نیز بر پاسداشت نعمت‌ها و مواهب الهی تأکید کرده و افزود: نباید وفور نعمت و منابع عظیم خدادادی ما را از قدرشناسی و حفاظت از منابع زیست محیطی غافل کند. وی پس از تشریح مسائل و مشکلات مردم این شهرستان از مسئولین حاضر در جلسه خواست تا به مشکلات مردم رسیدگی کنند. مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس در این جلسه اظهار داشت: حل مشکلاتی که طی زمان‌های طولانی و بر اثر بی‌توجهی به محیط زیست ایجاد شده، با تصمیم‌گیری‌های مقطعی و خارج از چهارچوب قانون نه تنها حل نخواهد شد که مشکلات جدیدی را نیز ایجاد خواهد کرد و اکنون دیگر وقت تصمیم‌های بدون کارشناسی، مقطعی و بدون پشتوانه اجرایی گذشته است. دکتر محمودی با اشاره به نقش مردم در حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: مردم بیشترین منفعت را از محیط زیست می‌برند و قطعاً راهکار نجات محیط زیست نیز در دست خود این مردم است، محیط زیست بدون وجود مردم معنایی ندارد و زندگی مردم نیز به محیط زیست وابسته است.  مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس که در ابتدای ورود به شهرستان در جمع مردم حاضر شده و صحبت‌های تعدادی از آنها را شنیده بود ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه چالشی و پاسخگویی رو در رو به مردم اظهار داشت: امروز در کشورهایی که داعیه حقوق شهروندی دارند هم آزادی بیان کامل به این نحو که در کشور ما مرسوم است، وجود ندارد. وی همچنین افزود: در خصوص کارخانه قند فسا مهلت شش ماهه‌ای برای رفع آلودگی به این کارخانه داده شده است و اگر در مهلت مقرر به رفع آلودگی اقدام نکنند، کارخانه مذکور بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی‌ به دلیل تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی ‌مردم  تعطیل خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی