[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

۱۰درصد طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی به بخش خصوصی واگذار شد، روزنامه شیراز نوین

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در زمان حاضر 10 درصد طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی در کشور به بخش خصوصی واگذار شده که می‌طلبد در این بخش تلاش بیشتری شود.
به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز جمعه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: به دلیل فرایندهای پیچیده، این واگذاری‌ها خیلی سخت انجام می‌شود و بیشتر استان‌ها در اجرای سیاست واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی ناموفق بوده‌اند. 
وی بیان کرد: برهمین اساس شناسایی گره‌های کور و هموار کردن شرایط برای استفاده از توان بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از اولویت‌های وزارت کشور است. 
جمالی نژاد اظهار داشت: طرح مشارکت فعالانه بخش خصوصی در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام می‌تواند تحولی در روند اجرای پروژه‌ها در کشور ایجاد کند بر این اساس هیچ محدودیتی در اجرای این طرح وجود ندارد. 
وی یادآور شد: در زمان حاضر 80 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای بهره‌برداری از آنها به اعتبارات زیادی نیاز است. 
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: با توجه به شمار زیاد پروژه‌ها تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام با استفاده از توان بخشی خصوصی از اولویت‌های این وزارتخانه است. 
وی بیان کرد: دستگاه‌های غیردولتی مانند شهرداری‌ها نیز می‌توانند برخی از پروژه‌های نیمه تمام دولت از جمله فرهنگسراها و ورزشگاه‌ها را تکمیل کنند. 
این مقام مسئول یادآور شد: تلاش می‌شود در این شرایط سخت پروژه‌های عمرانی کشور را با نگاهی نو پیش ببریم تا سال آینده نشاط و شادابی بیشتری در حوزه عمرانی کشور رقم بخورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی