[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

دولت ۸۰ مورد از اختیارات ملی را به استانداران واگذار کرد، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از 80 مورد اختیارات از سطح ملی گرفته و به استانداران و دستگاه‌های اجرایی واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: با وجود پیشرفت‌های بسیار در ساماندهی امور ولی هنوز در برخی حوزه‌ها از جمله در حوزه بانک‌ها، صدور مجوزها، واردات، صادرات و تجارت مشکل داریم که می‌توان با واگذاری بسیاری از اختیارات به مدیران در استان‌ها، این مشکلات را به کمترین میزان رساند. 
رحمانی‌ فضلی با تأکید بر اعتماد به مسئولان مناطق برای سرعت بخشی در اجرای طرح‌های توسعه‌‌ای گفت: استاندار نماینده کل نظام در مناطق به حساب می‌آید و مدیران دستگاه‌ها به عنوان مسئولان بخش‌های مختلف و نمایندگان دستگاه‌های ستادی هستند برهمین اساس باید به آنان اعتماد کرد و بگذاریم خودشان تصمیم بگیرند. 
وی گفت: در وضعیت کنونی، دولت اشتغالزایی مناطق مختلف کشور را به جد در دستور کار قرار داده و در بودجه سال 1398 در خصوص استفاده از ظرفیت منطقه‌ ای و دادن اختیارات موارد مهمی‌ پیش‌بینی شده است و رئیس جمهوری هم مأموریت داده که روی این موضوع، جدا کار شود. 
وی یادآورشد: اگر از توانمندی و ظرفیت‌های مختلف مناطق جغرافیایی ایران خوب استفاده شود و ابزار بودجه، مالیات، منابع و تسهیلاتی که در سطح ملی است به عنوان کمک به امر توسعه مناطق بکار گرفته شود، استعداد توسعه یافتگی مناطق مختلف شکوفا می‌شود. وزیرکشور اظهار داشت: اجرای موفق طرح‌های اشتغالزایی و گردشگری باعث نشاط و امید در جامعه می‌شود به همین دلیل حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف ضروری است. 
رحمانی فضلی یادآورشد: اجرای این پروژه‌ها بدون مشارکت مسئولان و با تلاش بخش خصوصی نشان‌دهنده بالا بودن انگیزه مردم در اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی و گردشگری است. وی در این بازدید که با همراهی روستانشینان منطقه انجام شد، اظهار داشت: از منظر طرح‌های توسعه‌‌ای و برنامه‌‌ریزی، هیچ‌کدام از مؤلفه‌هایی که برای توسعه لازم است در استان بوشهر مفقود نیست.  وزیر کشور افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش‌های مختلف است، ولی در ترکیب، سازماندهی و نوع اختیارات و امکاناتی که باید کمک کند تا این عناصر و مؤلفه‌ها فعال شوند هماهنگی لازم در سطح ملی و استانی به خوبی صورت نگرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی