[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

شیراز تشنه نمی‌ماند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست استانداری با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز، گفت: تلاش می‌کنیم با تأمین منابع مالی مورد نیاز امکان بهره‌برداری از این پروژه را تا پایان سال ۹۸ فراهم کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس یداله رحمانی در جریان بازدید از روند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز گفت: در حال حاضر تنها ۲۷ درصد از  آب کلانشهر شیراز از طریق خط اول آبرسانی از سد درودزن و ۷۲درصد از طریق بیش از ۱۷۰ چاه تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه به دلیل تداوم خشکسالی‌های اخیر تأمین آب شهر شیراز از طریق چاه‌ها چندان روش مطمئنی نیست، عنوان کرد: خط دوم  انتقال  آب از سد درودزن با ظرفیت ۳ متر مکعب بر ثانیه در چند سال گذشته وارد مدار اجرا شده است.
سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه بخشی از این پروژه شامل تصفیه‌خانه و تأسیسات مربوطه  با برآورد اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان به روش B.O.T توسط سرمایه‌گذار درحال انجام است، اظهار کرد:  این بخش از پروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن بیش از ۶۸ درصد پیشرفت داشته است که امیدواریم با تأمین منابع و انجام سایر اقدامات مورد نیاز در نیمه اول سال ۹۸ به پایان خواهد رسید.
مهندس رحمانی، با اشاره به اینکه بخش دوم این پروژه خط انتقال آب به طول ۷۷ کیلومتر است، افزود:  ۴.۵ کیلومتر از این طول با حفر تونل انجام خواهد شد و خوشبختانه تاکنون بخش مهمی ‌از کار  ازجمله عملیات حفاری تونل‌ها انجام شده است.
وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه، ادامه داد: تا کنون ۵۷کیلومتر از این ۷۷ کیلومتر اجرایی شده که با تکمیل ۶ کیلومتر از این خط قابلیت انتقال آب تا منطقه دوکوهک فراهم خواهد شد.
سرپرست استانداری فارس با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با تأمین منابع مالی مورد نیاز امکان بهره‌برداری از پروژه خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز تا پایان سال ۹۸ را فراهم کنیم،  عنوان کرد: مسائل و مشکلات پروژه مذکور در جلسه‌ای با وزیر محترم نیرو مطرح شد و ایشان نیز دستورات لازم برای همکاری‌های بیشتر را صادر کرده‌اند. مهندس رحمانی با اشاره به اینکه خط اول آبرسانی به شیراز ۳۸ سال قدمت دارد و دچار فرسودگی شده است، خاطرنشان کرد: ترمیم این خط نیز در دستور کار قرار گرفته و درحال حاضر بخش‌هایی از این ترمیم انجام شده است.
وی تأکید کرد با به بهره‌برداری رسیدن خط دوم آبرسانی به شیراز تأمین آب شرب شیراز از روان آب‌ها از ۲۷ درصد به ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت و مردم شیراز از آب شرب مطمئن بهره‌مند می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی