[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

کنترل قیمت‌ها از دست همه خارج شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با بررسى از وضع صادرات و واردات در ماه‌هاى گذشته، معلوم می‌شود در مقطع زمانى که نرخ دلار تا بیشترین حد ممکن افزایش یافت دولت اجازه ورود هیچ محصولى را به کشور نداد.
سهراب شرفی در گفت وگو با ایلنا با بیان اینکه قیمت کالاهاى موجود در بازار ناعادلانه و غیر منطقى است، افزود: در حال حاضر 80 الى 90 درصد کالاهایى که در بازار وجود دارد با ارز 3200 تا 4000 تومانى تهیه شده‌اند. وی بیان کرد: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه در شرایط فعلى قیمت محصولات و کالاها دور از انصاف است، ادامه داد: در بازار مشاهده مى‌کنیم که قیمت یک محصول با یک نام و یک کمپانى در مکان‌ها و مغازه‌هاى متفاوت، اختلاف زیاد دارد که این امر بیانگر این موضوع است که هیچ کنترل و نظارتى در قیمت‌ها و بازار وجود ندارد.
شرفى خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر کنترل قیمت از دست همه خارج شده است، در نتیجه تا زمانى که دولت به صورت جدى به این موضوع ورود نکند، نمى‌توانیم انتظار کاهش قیمت محصولات و کالاها را داشته باشیم. وى با بیان اینکه دولت به جاى اینکه قیمت‌ها را آزادسازى کند اقدام به رهاسازى نرخ محصولات و کالاهاى بازار کرده است، افزود:  با توجه به اینکه آزاد سازى و رهاسازى قیمت‌ها دو موضوع کاملا جدا و متفاوت است بنابراین زمانى که قیمت‌ها آزاد مى‌شود بخش خصوصى و خدماتى باید به صورت خودکفا اقدام به تأمین کالا کنند و در این راستا تأثیرات مناسبى را در کاهش نرخ محصولات ایجاد کنند.
شرفى تصریح کرد: با رهاسازى قیمت‌ها افراد مى‌توانند محصولات خود را با این شرط که از مسیر دولت رد شود، با هر قیمتى که مایل هستند در اختیار مردم قرار دهند که این امر سبب مى‌شود قیمت محصولات در بازار دچار آشفتگى شود. وى در ادامه از بى‌اهمیتى وزارت اقتصاد نسبت به تعطیلى کارخانه‌ها و واحدهاى تولیدى و صنعتى انتقاد کرد و گفت: وزارت اقتصاد هیچ اقدامى برای ساماندهى و بهبود وضع اقتصادى کشور انجام نداده است، این در حالى است که این وزارتخانه باید منابع مادى و معنوى را مدیریت کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی