[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

نایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت ریاست را به عهده خواهد داشت، روزنامه شیراز نوین

موحدی کرمانی به عنوان نایب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسات مجمع را تا انتصاب رئیس جدید از سوی مقام معظم رهبری، اداره خواهد کرد.
غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با چگونگی اداره مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از درگذشت آیت‌الله ‌هاشمی ‌شاهرودی و تا پیش از انتصاب رئیس جدید توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: مثل دوره قبل که پس از رحلت آیت‌الله‌ هاشمی‌ رفسنجانی، براساس قانون مجمع  نایب رئیس جلسات را اداره کرد این دوره نیز نائب رئیس جلسات را تا مشخص شدن رئیس اداره  می‌کند. وی ادامه داد: آیت‌الله موحدی کرمانی نایب رئییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.
هفت ماه و چهار روز پس از فوت آیت‌الله‌ هاشمی ‌رفسنجانی رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، مقام معظم رهبری در حکمی ‌آیت‌الله‌ هاشمی ‌شاهرودی را به عنوان رئیس بعدی این نهاد نظارتی برای یک دوره پنج‌ساله انتصاب کردند. در بخشی از این حکم آمده بود آیت الله آقای حاج سیّدمحمود ‌هاشمی‌ شاهرودی را به ریاست و جناب آقای دکتر محسن رضائی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت منصوب می‌کنم.
پیش از انتصاب ‌هاشمی‌ شاهرودی به عنوان رئیس مجمع،‌ آیت‌الله موحدی کرمانی به عنوان رئیس سنی ریاست جلسات مجمع را برعهده داشت. وی و آیت‌الله جنتی نیز پس از وخامت حال شاهرودی در دوران ریاستش،‌ جلسات مجمع را اداره می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی