[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

صحت سرطان تأیید شد، روزنامه شیراز نوین

ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ در صنوف حساس، اولویت مهم معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به برگزاری نشست اختصاصی با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نمایندگان ادارات استان، از تلاش جدی برای جلوگیری از به کار بردن ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ، در صنوف حساس خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه در این نشست با تأکید بر اثرات سرطان‌زایی استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای نگهداری مواد غذایی داغ گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که مردم ترجیح دهند برای تهیه آش و سایر غذاهای داغ با خود ظرف مناسب به همراه داشته باشند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در سال‌های اخیر اقدامات زیادی در مورد جلوگیری از استفاده ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد خوراکی داغ صورت گرفته است، اما با توجه به روند رو به رشد استفاده از این نوع ظروف، این موضوع به طور اختصاصی و ویژه در استانداری فارس مورد تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: در این نشست تمامی ‌ارگان‌های ذیربط در خصوص اقدام عملیاتی و فوری مبتنی بر ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ در صنوف حساس از جمله آش‌فروشی‌ها و بیرون برها، اعلام آمادگی کامل کردند.
او ادامه داد: تشکیل کمپین اطلاع رسانی با محوریت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همکاری تمامی‌ سازمان‌های مرتبط، از جمله مصوبات عمده این نشست بود تا بتوان از تمامی ‌فرصت‌های موجود برای آگاهی عمومی ‌استفاده کرد.
دکتر همتی اضافه کرد: پس از اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی، از ابتدای اسفند سال جاری، تیم‌های نظارتی مشترک، از صنوف مرتبط بازدید می‌کنند تا در صورت استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی برای عرضه مواد غذایی داغ، مراحل قانونی برخورد با متخلفان طی شود.
او با اشاره به اهمیت این موضوع یادآور شد: در این نشست، دادستانی نیز نسبت به برخورد با متخلفان براساس مستندات قانونی، اعلام آمادگی کامل کرد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آغاز هفته ملی مبارزه با سرطان از ابتدای بهمن، خبر داد و این هفته را فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی عمومی ‌به مردم در مورد اثرات زیان‌بار ظروف یکبار مصرف پلاستیکی دانست.
این نشست با حضور مهندس «سیداحمد احمدی زاده» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «سیامک شمس» مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر «سیدسعید موسوی» مشاور رئیس دانشگاه در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان و نمایندگان سازمان‌های صدا و سیما، شهرداری، صنعت و معدن و تجارت، اتاق اصناف، اتحادیه‌های مرتبط، دادستانی و محیط زیست در دفتر معاون استاندار برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی