[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

افزایش ارتباط صنعت ساختمان و دانشگاه شیراز، روزنامه شیراز نوین

حمید رضا سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن  کشور، مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن فارس و معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد فارس  با رئیس دانشگاه صنعتی شیراز دیدار و تبادل نظر کردند.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن فارس، هدف از این دیدار بررسی نحوه همکاری بنیاد و دانشگاه و استفاده از توانمندی آموزشی دانشگاه صنعتی شیراز در تربیت نیروهای متخصص  و ارائه خدمات مهندسی توسط بنیاد مسکن در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بوده است.
حمید رضا سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن  کشور  در این دیدار بر لزوم افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت به ویژه صنعت ساختمان تأکید کرد و گفت: مشاركت فزاینده‌تر در نوآوری و توسعه تكنولوژی در كنار مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی، هویت جدیدی است كه دانشگاه‌ها در جامعه دانش‌محور اتخاذ می‌كنند. براین اساس دانشگاه‌ها به مثابه نهاد مولد دانش و همچنین به‌عنوان كارآفرین نقشی اساسی در نوآوری ایفا می‌كنند.
مهندس سهرابی با بیان اینکه جامعه دانش‌محور توسعه، تحولات و تغییرات جامعه را بر پایه مفهوم دانش و فعالیت‌های دانشی تبیین می‌كند. افزود: توسعه آموزش‌های تخصصی در زمینه نظارت مهندسی به بهبود فعالیت‌های ساخت و ساز و افزایش ضریب ایمنی در جامعه منجر خواهد شد. مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در این دیدار بر لزوم توسعه ارتباط صنعت ساختمان و دانشگاه تأکید و ابراز کرد: بخشی از فعالیت‌های بنیاد مسکن بر تولید بهینه ساختمان در مناطق شهری و روستایی متمرکز است، استفاده از توان تخصصی دانشگاه صنعتی در توسعه آموزش‌ها می‌تواند به بهبود فعالیت‌های مهندسی به ویژه در مناطق روستایی منجر شود. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه رابطه‌ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برقرار است گفت: تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی  بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می‌آید، استفاده از تکنولوژی برتر در تثبیت دانش فنی راهکاری است که با ورود دانشگاه‌ها به عرصه کار و آموزش باید عملی و اجرایی شود و بنیاد مسکن استان فارس آمادگی دارد تا در این عرصه از آموزش‌های تخصصی اساتید دانشگاهی بهره‌مند باشد. دکتر محمد مهدی علویان مهر سرپرست دانشگاه صنعتی شیراز نیز با تأکید بر لزوم توسعه آموزش‌های فنی و تخصصی اظهار داشت: آموزش کلید توسعه جامع و پایدار است و به ویژه در حوزه‌های فنی و مهندسی لازم است که آموزش‌ها به روز و فراگیر باشد. سرپرست دانشگاه صنعتی شیراز آمادگی این دانشگاه را برای ارائه آموزش‌های تخصصی به زیرمجموعه مهندسی بنیاد مسکن اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی