[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

مقاوم‌سازی مسکن روستایی با مصالح بومی‌، روزنامه شیراز نوین

گردهمایی استادکاران صنعت ساختمان با همکاری بنیاد مسکن فارس و انجمن صنفی استاد کاران و کارگران صنعت ساختمان فارس برگزار شد. هدف از برگزاری این گردهمایی بازبینی و یادآوری تجارب و ارائه آموزش‌های تخصصی به استاد کاران برای بهبود ساخت و سازهای روستایی بوده است. 
به گزارش روابط عمومی‌ بنیاد مسکن استان فارس در این گردهمایی یک روزه کارشناسان پیرامون چگونگی اعمال نظارت‌های بیشتر و رعایت آموزه‌های مهندسی در اجرای طرح‌های مسکن روستایی تأکید کردند و آموزش‌های لازم را ارائه دادند.
مهندس فرج الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس در حاشیه این گردهمایی با بیان اینکه رعایت آموزه‌های مهندسی در مسکن روستایی تضمین ثبات و استحکام  طرح‌های عمرانی است گفت: مقررات ملی ساختمان در همه زمینه‌ای ساخت و ساز برنامه اجرایی و عملیاتی دارد، در زمینه ساختمان‌ها با مصالح بنایی نیز این برنامه الگوی جامعه ارائه کرده است که لازم است در گردهمایی‌های آموزشی این الگوها یادآوری شود. معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس اضافه کرد: طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی در مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان بیان شده است، آشنایی استادکاران با این مباحث می‌تواند زمینه استانداردسازی بیشتر روش‌های تولید مسکن را به دنبال داشته باشد. وی بر لزوم استفاده از مصالح بومی ‌در تولید مسکن روستایی تأکید کرد و گفت: تأکید کارشناسان در این عرصه این است که از مصالح بومی ‌شکیل و زیبا و در عین حال مستحکم هر منطقه بهره‌گیری شود، بنیاد مسکن تجارب ارزنده‌ای در شهرستان‌های فارس برای استفاده از مصالح بومی ‌دارد. کارشناسان انجمن صنفی استاد کاران و کارگران صنعت ساختمان فارس نیز در این گردهمایی با توجیه و آشنایی استادکاران با روش‌های مهندسی ساخت و استفاده از مصالح بومی، ‌آموزش‌هایی پیرامون چگونگی افزایش نظارت در تولید مسکن مستحکم را ارائه دادند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی