[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

معاون شهرداری شیراز: بهزیستی مسئولیت معتادان متجاهر را نمی‌پذیرد، روزنامه شیراز نوین

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز مدعی شد اداره کل بهزیستی استان فارس به بهانه نبود اعتبار، خود را مسئول ساماندهی 240 معتاد متجاهر دانسته و از قبول مسئولیت مرکز نگهداری زنان معتاد امتناع کرده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ‌شورای شهر شیراز، محمدرضا محمدحسن‌پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در جلسه هم‌اندیشی مسئولان برای ساماندهی معتادان متجاهر و متکدیان شیراز، گزارشی از عملکرد شهرداری شیراز برای جمع‌آوری و نگهداری معتادان خیابانی ارائه کرد.
او اضافه کرد: طبق قانون، بهزیستی مسئول نظارت و ساماندهی معتادان متجاهر یا خیابانی است و شهرداری نیز در کنار آن مشارکت دارد. 
وی اضافه کرد: سال گذشته مرکز ماده ۱۶ با بیش از ۸میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری این نوع معتادان در محل بیمارستان سلامی ‌تجهیز شده اما بهزیستی به بهانه نبود اعتبار خود را فقط مسئول نگهداری ۲۴۰ معتاد می‌داند. 
معاون شهردار شیراز ابراز کرد: برای نگهداری معتادان زن در شیراز مرکزی تجهیز شده اما بهزیستی از پذیرش آنان خودداری می‌کند. 
انتقال معتادان سایر استان‌ها با اتوبوس به شیراز
وی افزود: مستندات محکمی ‌هم در شهرداری و هم در ستاد مبارزه با مواد مخدر استان داریم که از دیگر استان‌های همسایه معتادان متجاهر جمع‌آوری شده و آنها را با اتوبوس به شیراز می‌آورند. 
محمدحسن‌پور با بیان اینکه افراد تحصیلکرده تا مقطع دکترا بین معتادان متجاهر وجود دارد، بر حفظ کرامت آنان تأکید و اضافه کرد: هفته گذشته مقام‌های مسئول ماده ۱۶ را به شیراز دعوت کردیم و قول مساعد دادند ظرفیت پذیرش را تا ۵۰۰نفر دیگر در شیراز افزایش دهند.
مدیرکل بهزیستی فارس نیز گفت: اداره کل بهزیستی به‌دلیل محدودیت منابع امکان پذیرش بیش از ۲۴۰ نفر معتاد متجاهر را ندارد، در حالیکه شهرداری نزدیک به ۳۶۰ نفر معتاد را به مرکز ماده ۱۶ تحویل داده است. 
موسوی ادامه داد: بهزیستی وظایف دیگری هم دارد و خدمات دیگری هم ارائه می‌کند و نمی‌تواند همه توان خود را درگیر موضوع معتادان متجاهر کند. 
مدیرکل بهزیستی فارس با تصریح اینکه ورود به حوزه معتادان متجاهر از وظایف شهرداری‌ها است، افزود: تا زمانی که اعتبار لازم از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تأمین نشود، اجازه نمی‌دهیم بیشتر از ۲۴۰ معتاد در مرکز ماده ۱۶ نگهداری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی