[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

«نورمن گیمبل» درگذشت، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی،«نورمن گیمبل» آهنگ‌ساز برنده جایزه «اسکار» و «گِرَمی» خالق اثر معروف «مرا با ترانه‌ات به آرامی کُشتی» در ۹۱سالگی درگذشت.
او همچنین شاعر دو آهنگ موفق «دختری از ایپانِما» و «روزهای خوش» بود که جایزه اسکار را برای جنفر وارنز به دست آورد. گیمبل در همکاری با چارلز فاکس آهنگ و ترانه «مرا به آرامی می‌کُشی» را خلق کرد که جایزه «گِرَمی» سال ۱۹۷۳ را برای آن‌ها به ارمغان آورد. گیمبل و چارلز فاکس طی ۳۰سال همکاری مستمر با همدیگر بیش از ۱۵۰ترانه خلق کردند که نامزدی اسکار را برای آهنگ «بیوه ریچارد» در فیلم «آن سوی کوهستان» به کارگردانی «اولیویا نیوتون جان» در سال ۱۹۷۵ و آهنگ «آماده برای فرصتی دیگر» برای فیلم «حُقه» ساخته «بَری مانیلو» در سال ۱۹۸۷ از آن جمله هستند. این دو همچنین موسیقی سریال تلویزیونی موفق و معروف «لَوِرن و شرلی» اثر «گری مارشال» و «زن شگفت‌انگیز» را خلق کردند. 
گیمبل همچنین آثار زیادی برای تئاتر برادوِی خلق کرد که از آن جمله می‌توان از کار اخیر وی با عنوان «عزیزم بیرون هوا سرد است» یاد کرد. زمانی که که به ساحل غربی آمد با آهنگ‌سازانی نظیر «لالو شفرین»، «المر برنستاین»، «بیل کونتی»، «کوئینسی جونز» و «برت باکراچ» همکاری کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی