[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

۱۰مواد غذایی مضر که پوست را زشت و پیر می‌کند، روزنامه شیراز نوین

خانم‌ها بدون آنکه بدانند، از مواد غذایی استفاده می‌کنند که مضر پوست هستند و باعث پیری و افتادگی پوست صورت و بدن می شود.
با افزایش آگاهی‌ها در مورد مراقبت‌های زیبایی به خصوص در زمینه تغذیه تا حد قابل توجهی از اتفاقات ناخوشایند سلامت داخلی و سلامت ظاهری بدن جلوگیری می‌کند. به همین منظور در این بخش 10مواد غذایی مضر پوست که همچنین بر بخش‌های داخلی بدن تأثیرات منفی می‌گذارند را به شما معرفی می کنیم.
1- نمک زیاد
مصرف نمک به میزان بیش از اندازه طبیعی صورتی پف کرده و به دور از شادابی برای شما خواهد ساخت. غذاهای کنسرو شده، ترشی‌ها  و از این قبیل به دلیل دارا بودن نمک و سرکه برای زیبایی پوست مشکل‌ساز خواهند بود.
2- مشروبات الکلی
همان‌طور که می‌دانید، مصرف مشروبات الکلی کارکرد طبیعی هورمون‌های بدن را مختل کرده و آب میان‌بافتی پوست را از بین می‌برد و در نتیجه، پوست با حالتی بی‌روح و زشت باقی می ماند.
3- کافئین زیاد
مصرف کافئین البته بیش از اندازه معمول تغییراتی را در بدن ایجاد می‌کند که پوست زودتر از حد طبیعی پیر و افتاده می شود.
4- دسرهای شیرین
فراورده‌هایی همچون ژله، سرییل‌های مختلف و... که در مرحله تهیه آن‌ها از شکرهای مصنوعی استفاده می‌شود با ایجاد قند خون برای فرد مصرف کننده پوست و جوانی فرد را مورد حمله قرار می دهند.
5- نوشابه و نوشیدنی‌های گازدار
باز هم نوشابه و ضرری دیگر از آن که البته این بار مرتبط با پوست و زیبایی است. نوشابه‌های گازدار و البته رژیمی سلامت و جوانی پوست را مورد آسیب قرار می دهند.
6- مواد غذایی و خوراکی فراوری شده
کیک، آبمیوه، پفک، چیپس، انواع کنسروها و کمپوت‌ها و... همه و همه برای سلامت و زیبایی پوست و البته جوانی پوست مضر هستند.
 7- گوشت قرمز
مصرف گوشت قرمز، به خصوص بخش‌هایی از آن که چربی‌دار است، عکس‌العملی منفی از اعضای بدن را بروز می‌دهد که علاوه بر مشکلات داخلی پوست را هم با مشکل پیری زودتر از موعد مواجه می کند.
8- غذاهای سرخ شده
غذاهای چرب و سرخ شده به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب با تجمع چربی در بدن شادابی و سلامت پوست را مختل کرده و تا حد بالایی فرد را در معرض بیماری‌ها قرار می دهد.
9- قند و شکر
قند و شکر از آن دسته هستند که زمانی که وارد بدن می‌شوند، به سختی بدون آسیب رساندن خارج می‌شوند که همین برای آگاه شدن از مضرات آن‌ها کافی‌ست که بدانیم بخش‌هایی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن با مصرف نامتعادل این مواد تهدید می شوند.
10- فست‌فودها
تاکنون بارها و بارها از مضرات مصرف فست‌فودها گفته شده است که در این بخش، ضرر آسیب به زیبایی و جوانی پوست را هم به آن می افزاییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی