[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

انتقاد دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات از تخصیص ارز مبادله‌ای به توتون و سیگار، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: تخصیص ارز مبادله‌ای به توتون و سیگار و موضوع خروج قهوه‌خانه‌ها از اماکن عمومى‌ تأسف‌بار است.
به گزارش ایسنا، دکتر مسجدی به وضعیت تأسف‌بار کشیدن قلیان در اماکن عمومى ‌توسط نوجوانان و جوانان و به‌خصوص زنان و همچنین تخصیص ارز مبادله‌ای به توتون و سیگار اشاره کرد و چنین مباحثی را غیرقابل توجیه دانست.
وی از نمایندگان مجلس خواست که به استفساریه این موضوع رأی مثبت ندهند و به مباحث مطرح مبنی بر تخصیص ارز مبادله‌ای به توتون و سیگار به‌صورت جدی توجه کنند.
مسجدی همچنین در این کنگره گفت: مبارزه با استعمال دخانیات باید از مهدکودک‌ها آغاز شود و این روند را در دانشگاه‌ها نیز ادامه دهیم. در واقع آگاهی بخشی در سطوح مختلف آموزشی باید پیاده شود.
بنابر اعلام روابط عمومى ‌جمعیت مبارزه با دخانیات، توجه به وضعیت مالیات بر دخانیات در ایران نسبت به سایر کشورها در منطقه با توجه به تصویب بودجه سال‌98 در روزهای آتی نیز از دیگر مواردی بود که در این کنگره به آن اشاره شد.
همچنین در این کنگره تأکید شد مالیات بر نرخ خرده فروشی سیگار در سایر کشورهای همسایه نظیر ترکیه و پاکستان بیش از 70‌درصد است، ولی در ایران همچنان در پایین‌ترین سطح قرار داریم که اگر به وضعیت موجود همانند کشورهای همسایه برسیم، این رقم در ایران به بیش از 12‌هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این درحالیست که این رقم مى‌تواند تأثیر به‌سزایی در طرح تحول سلامت و تأمین منابع برای بازسازی و تقویت مدارس کشور و نیز گسترش فضاهای ورزشی در سطح کشور برای خدمات رایگان به جوانان داشته باشد.
در خاتمه این کنگره بر نقش مهم صدا و سیما و سایر رسانه‌های جمعی در آگاهی بخشی در سطح خرد و کلان در خصوص مبارزه با استعمال دخانیات تأکید شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی