[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

شهرستان ارسنجان از ظرفیت‌های زیادی در ورزش برخوردار است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: شهرستان ارسنجان از ظرفیت‌های بسیار زیادی در ورزش برخوردار است که باید به آن توجه جدی شود. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، محسن سالاری که در آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان سخن می‌گفت، با بیان اینکه مدیران مناطق مختلف استان باید بر حسب پتانسیل‌ها و قابلیت‌های شهرستان خود برنامه‌ریزی داشته باشند، افزود: شهرستان ارسنجان بر اساس دانشگاهی که دارد در سطح کشور به خوبی شناخته شده وتدریس رشته تربیت بدنی تا مقطع کارشناسی ارشد در این مؤسسه آموزشی، موجب گردیده این شهرستان در حوزه مدیریت ورزش ادای دین کند و بسیاری از مدیران اداره کل دانش‌آموخته همین دانشگاه ارسنجان هستند.
معاون توسعه امور ورزش با بیان اینکه با تشکیل وزارت ورزش و جوانان مأموریت ما در بخش موضوعی و قشری است، گفت: خادمان ملت در این وزارتخانه باید نسبت به حوزه ورزش و جوانان برنامه‌ریزی و دغدغه داشته باشند؛ ولی همان‌طور که در ورزش به طور کامل پاسخگوی افکار عمومی هستیم، در بخش جوانان وظیفه مطالبه‌گری داریم و باید از دستگاه‌های مرتبط با جوانان در زمینه ایجاد اشتغال، ازدواج، مشارکت، آموزش و... سوال کرده و مطالبات آنان را پیگیری کنیم.
سالاری پیشرفت سرانه فضای ورزشی ارسنجان را مناسب دانست و تصریح کرد: این شهرستان با برخورداری از نزدیک به یک متر سرانه فضای ورزشی، موقعیت خوبی برای تشویق جوانان به ورزش دارد که امیدوارم حداکثر استفاده را از موضوع داشته باشید.
محسن سالاری در ادامه صحبت‌هایش اشاره‌ای به برنامه‌های اداره کل در حوزه‌های مختلف داشت و خاطرنشان کرد: در موضوعات کلان تا سال 1400 یک چشم‌انداز تعریف کرده‌ایم که ورزش استان بتواند در بخش‌های همگانی، قهرمانی و فرهنگی رویکردهای متفاوتی داشته باشد. حتی زنده نگه داشتن بازی‌های بومی و محلی در بخش روستایی و عشایری از اولویت‌های ما در این چشم‌انداز است.
وی با اشاره به اینکه تخصیص منابع مالی محدویت‌های زیادی دارد اظهار داشت: مدیران باید در شرایط سخت کارهای بزرگ انجام دهند و در همین بحران اقتصادی، ان‌شاءالله تا پایان برنامه ششم ساخت پروژه‌ها واحداث اماکن ورزشی را ادامه خواهیم داد.
معاون توسعه امور ورزش با بیان اینکه 5زمین چمن مصنوعی به این شهرستان اختصاص داده‌ایم، گفت: با نگاه عدالت‌محوری که به ورزش ارسنجان داریم، علاوه بر مرکز شهر به روستاهای اطراف هم خدمات ورزشی خوبی ارائه خواهیم داد.
سالاری با اشاره به اینکه مدیران در توزیع منابع محدود باید هدفمند هزینه کنند، افزود: در این شهرستان 21هیئت فعال وجود دارد؛ ولی دو رشته سوارکاری و تیراندازی در طرح آمایش ما هستند و باید به صورت ویژه مورد حمایت قرار بگیرند؛ زیرا باید نسبت به ورزش‌هایی که قابلیت و پتانسیل مطرح شدن و فراملی دارند سرمایه‌گذاری بیشتری انجام داد.
سالاری در پایان گفت: ان‌شاءالله با کمک همه مسئولان ارسنجان و حمایت از رئیس جدید اداره ورزش و جوانان، آنچه شایسته این شهرستان است مورد تحقق قرار بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی