[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

آیت‌الله دستغیب: فتنه‌ها را باید با روشنگری خاموش کرد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: فتنه‌ها را باید با روشنگری خاموش کرد زیرا هر جا روشنگری باشد، دست فتنه‌انگیز کوتاه می‌شود.
به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، ۹ دی‌ماه در دیدار جمعی از جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی ‌که به‌مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در حوزه علمیه رضویه شیراز برگزار شد، شیراز با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در دفع فتنه‌ها گفت: پس از امام راحل(ره)، ایشان بسیار شایسته، جامعه را رهبری و مدیریت کردند و در این راه، لحظه‌ای فروگذار نکردند و در سایر موضوعات که ابهامی‌ پیش آمده و می‌توانسته برای فتنه‌ای مقدمه شود، ایشان از قبل گفتند و پیشگیری کردند و به تمام معنا همان مؤمن در آن حدی هستند که شایستگی و رهبری و هدایت یک جامعه عظیم اسلامی‌ را بر عهده دارند.
آیت‌الله دستغیب با بیان اینکه فتنه ۸۸ که نزدیک به ۱۰سال گذشته در کشور ما اتفاق افتاد و همچنین فتنه‌هایی که در طول زمان رخ داده حاصل فریب شیطان و شیطان صفتان است، گفت: در بسیاری موارد از این فتنه‌ها، باطل خودش را حق جلوه می‌دهد و صورت جریان را طوری نمایش می‌دهد که برای برخی مشتبه می‌شود او حق است، حتی در ردیف کردن جملات و عبارات از باطل، حق می‌سازد و این کار شیاطین است.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات جامعه گفت:‌ مردم مشکلات زیادی را تحمل کرده و صبر می‌کنند و به هر جهت هر کسی که قصد ایجاد شکاف در جامعه را دارد بی تردید باید پیگیری شود و این‌ها به سزای اعمالشان برسند. 
وی افزود: کسانی که درون مجموعه نظام به عنوان نفوذی وارد شدند و امثال آن آقای دو تابعیتی که فرار کرده با اینکه منافقانه یک جایگاه در نظام پیدا کرده بود و یا عناصری که بدون اینکه مسئولیت معینی هم داشته باشند در یک مواضع ویژه اقتصادی انواع فسادها را مرتکب شدند باید سزای اعمال خود را ببینند.
آیت‌الله دستغیب بر لزوم دقت در گزینش افراد در دولت و سایر بخش‌های مسئولیتی کشور تأکید کرد و گفت: در کلام پیامبر(ص) نقل شده اگر چنانچه کسی مسئولیت به فردی بدهد و او را جزء کارگزاران یک دولت یا حکومت کند در حالی که می‌داند دیگری از او اصلح است این فرد به خدا و رسول و مؤمنین خیانت کرده است.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، جانبازان را چهره‌های محبوب خدا توصیف کرد و گفت: آیات قرآن که سخن صدق خداوند است می‌گوید خدا کسانی را که در راه او جهاد کردند، دوست دارد. آن هم در صفوفی که انسان‌هایی که از خواص و اولیای خدا بودند و به تعبیر امیرالمومنین(ع) در نهج‌البلاغه، جهاد یک دری از درهای بهشت است که خداوند آن را برای خواص و اولیای خود گشوده است. رئیس جامعه روحانیت شیراز ادامه داد: بهشت درهای متعددی دارد اما این دری که به روی مجاهدین فی سبیل‌الله و مدافعین حریم آل‌الله گشوده می‌شود، دری است که به روی خواص و اولیای الهی گشوده می‌شود و اگر پرده از جلوی چشم انسان‌ها کنار برود این حقایق برای آنها شفاف و آشکار می‌شود و مقامات عالیه معنوی و مقاماتی که گاهی برای یک صبر جزئی و برای یک سختی و مشکل معمولی، عادی در نظر گرفته شده معلوم می‌شود.  وی خطاب به جانبازان بصیر اظهار کرد: این حسنه مهمی ‌است که شما از معرفت و بصیرت برخوردارید و این لطف خداست که می‌فهمید و می‌دانید و می‌شناسید و حق را از باطل تمیز می‌دهید. شاید بزرگترین موهبت خدا همین باشد که انسان بتواند دقیقاً خط باطل را از مسیر حق تمیز دهد و اینها را از هم جدا کند و فریب نخورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی