[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

کنترل شدید بهداشت در مدارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز، از بررسی وضعیت بهداشت بیش از ۴۰۰ مدرسه زیر پوشش این مرکز، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حمیدرضا قاسم‌پور» با اعلام خبر بازدید کارشناسان سلامت محیط این مرکز، از مدارس زیر پوشش در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ گفت: این برنامه از ابتدای مهر با هدف بررسی وضعیت بهداشت محیط مدارس و بوفه‌های عرضه مواد غذایی، در دستور کار این مرکز قرار گرفت.
او افزود: واحد سلامت محیط این مرکز بر اساس روال سال‌های گذشته، با بررسی وضعیت بهداشت محیط مدارس و ارتقای بیشتر شاخص‌های بهداشتی، از تمامی ‌مدارس زیر پوشش بازدید کرد و ضمن ارائه آموزش‌های لازم، مکاتباتی برای برطرف کردن نواقص موجود، انجام شده است.
مسئول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز با تأکید بر اهمیت رعایت اصول و موازین بهداشتی در مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان، گفت: از ابتدای سال تحصیلی جدید، کارشناسان سلامت محیط با بازدید از تمامی‌ مدارس، وضعیت ساختمان کلاس‌ها و قسمت‌های دیگر از جمله آزمایشگاه و وضعیت سرویس بهداشتی را مورد بررسی قرار داده و آموزش‌های لازم را ارائه کردند.
مهندس «محمدحسین کیانفر» با تأکید بر اهمیت تغذیه سالم دانش‌آموزان و عرضه مواد غذایی مجاز در بوفه مدارس، افزود: در بازدیدهای کارشناسان، علاوه بر بررسی وضعیت ساختمانی بوفه‌های مدارس، مواد غذایی عرضه شده نیز کنترل شد و به برخی از متصدیان که اقدام به عرضه اقلام مواد غذایی غیرمجاز می‌کردند، اخطار کتبی داده شد.
او یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و لزوم رعایت اصول ایمنی لازم، سیستم‌های گرمایشی مدارس زیر پوشش نیز بررسی شده است.
مسئول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب اضافه کرد: در این طرح، از ۴۰۱ مدرسه بازدید شد که حدود ۳۵۰ بوفه فعال بررسی و ۱۲۰ مورد اخطار، صادر شد.
کیانفر، از خانواده‌ها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی، مراتب را برای رسیدگی به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی