[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

آب دریا به لامرد می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: ایجاد شغل‌های کوچک و خرد علاوه بر اشتغالزایی پایدار به بهبود معیشت و افزایش رفاه خانوارها در جامعه کمک می‌کند که این صندوق به حمایت و تأمین مالی این کسب و کارها می‌پردازد.
به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا، اصغر نورالله زاده در کار گروه اشتغال شهرستان لامرد فارس ضمن استقبال از تأمین مالی طرح‌های خرد و کوچک در صنایع پایین دست آلومینیوم گفت: صندوق کارآفرینی امید آمادگی دارد با انعقاد تفاهم نامه‌ای در زمینه اختصاص تسهیلات به طرح‌های صنعتی در پایین دست کارخانه آلومینیوم جنوب همکاری داشته باشد.
وی بیان کرد: همچنین کسب و کارهای زیادی در دوران بهره‌برداری کارخانه آلومینیوم باید ایجاد شود که در این زمینه صندوق آمادگی همکاری با کارآفرینان دارد.
نورالله زاده گفت: پیش بینی شهرک جدید 54 هزار نفری تابناک در جوار سایت انرژی بر لامرد ظرفیتی بزرگ برای اشتغالزایی است و از شغل‌های مرتبط برای ساخت این شهرک نظیر پنجره‌سازی، مصالح ساختمانی و دیگر طرح‌ها حمایت‌هایی خواهیم داشت که در آینده می‌توان برنامه‌ریزی کرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید باتوجه به درخواست مدیران اداری در زمینه اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی، طرح‌های نوین کشاورزی، حمایت از صنایع دستی و صنوف تولیدی و خدماتی، اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و توسعه گردشگری در منطقه تنگ مُهر قول همکاری داد. نماینده مردم لامرد و مهر در این نشست گفت: شهرستان‌های لامرد و مهر در جنوبی‌ترین نقطه استان فارس، با توجه به نزدیکی به دریا برای تهیه آب مورد نیاز صنایع و مصرف خانگی، دسترسی به بندرها برای صادرات و واردات کالاها و دیگر توانمندی‌ها، برای ایجاد قطب صنعتی استان فارس در این منطقه مناسب هستند. 
سید محسن علوی افزود: بهره‌مندی از ذخایر عظیم گازی (هما، شانول، وراوی، تابناک) و وجود پالایشگاه گازی پارسیان در این منطقه برای تأمین خوراک مورد نیاز صنایع، واقع شدن منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر لامرد، شهرک صنعتی نیرایی لامرد و شهرک صنعتی مهر، وجود نیروهای توانمند، تحصیل کرده و نخبه، از ظرفیت‌های منطقه است.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استقرار صنایع در این منطقه و جذب سرمایه‌گذار ضرورتی انکارناپذیر است که علاوه بر حل مشکل اشتغال جوانان لامرد و مُهر می‌تواند مشکل بخش عمده‌ای از اشتغال جوانان استان فارس را رفع کند.
علوی بیان کرد: توسعه راه‌ها، بهداشت و درمان، امکانات رفاهی، آموزشی و ورزشی و عمرانی شهرها و روستاها به عنوان زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور صنایع و سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار گرفت که به زودی گزارش آن منتشر خواهد شد.
وی بیان کرد: شهرستان‌های لامرد و مهر بهترین نقطه برای احداث صنایع در استان فارس با توجه به دسترسی به منبع آب پایدار (آب دریا) است که به زودی کلنگ طرح انتقال آب دریا به این منطقه به زمین زده خواهد شد و همچنین با توجه به صنعتی شدن دو شهرستان و در نتیجه مهاجرت نیروهای جویای کار به این منطقه، مصوبه احداث شهرک جدید 54 هزار نفری تابناک (در نزدیک منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد) از شورای عالی شهرسازی ایران اخذ شده است. علوی ادامه داد: 50 هزار فرصت شغلی در صنایع پایین دست آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیش بینی شده است که ظرفیت عظیمی ‌برای حل مشکل اشتغال جوانان استان فارس و این دو شهرستان است و بسته‌های سرمایه‌گذاری همچون طرح‌های تولید پروفیل و ورق آلومینیوم، قطعات مورد نیاز خودرو، ظروف آلومینیومی ‌و… تعریف شده که انتظار می‌رود صندوق کارآفرینی امید برای تأمین مالی این طرح‌ها اقدام کند تا شاهد روند شتاب اقتصادی و صنعتی در این منطقه باشیم. در سفر مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، کلنگ ساختمان اداری صندوق کارآفرینی امید شهرستان لامرد با اعتبار اولیه 400 میلیون تومان در زمینی به مساحت 300 مترمربع واقع در قطب اداری شهرستان به زمین زده شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی