[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در اراضی اوقافی فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در اراضی اوقافی فارس در پی توافقات با جهاد کشاورزی این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، الیاس رضایی اظهار داشت: اراضی اوقافی زراعی بسیاری در استان فارس در دست مستأجرین اوقاف است و با توجه به سیاست‌های جدید و کم‌آبی‌ها در این استان، روی آوردن به کشت‌های گلخانه‌ای و متراکم را ضروری کرده است.
وی افزود: با توجه به قانون و مقررات سازمان اوقاف و امور خیریه، مستأجرین از تبدیل این اراضی به گلخانه استقبال نمی‌کردند و نیازمند اتفاقات جدیدی در این حوزه بودیم. رضایی گفت: همین مسئله مشکلاتی را هم برای مستأجران ایجاد می‌کرد و هم باعث کاهش بهره‌وری در این اراضی می‌شد. این مسئول اضافه کرد: باوجود این مسائل، نیازمند احصای مشکلات و تمرکز برای ایجاد راهکارها، تصمیمات و توافقاتی در راستای حل مسئله بودیم.
وی افزود: چندین جلسه با حضور کارشناسان اداره کل اوقاف و امور خیریه و جهاد کشاورزی فارس برگزار و نتیجه آن به پیش‌نویسی منتهی شد که بخش عمده مشکلات کشاورزان در آن رفع می‌شود.
رضایی بابیان این‌که همکاری خوب جهاد کشاورزی در این زمینه قابل‌ستایش است گفت: در ظرف چند روز آینده و با حضور مدیران کل هر دو اداره، این پیش‌نویس نهایی و اجرایی می‌شود.
معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار داشت: بحث رفع مشکلات مدت اجاره زمین‌های کشاورزی اوقافی، تسریع در روند اخذ مجوزهای لازم از سازمان اوقاف از چند ماه به چند روز و موضوع معافیت بخشی از پذیره‌ها از طرف اوقاف، بخشی از مشکلاتی است که با این توافق حل می‌شود.
وی افزود: جهاد کشاورزی استان فارس نیز در توافق‌های صورت گرفته و برای حل مشکلات کشاورزان مستأجر اوقاف در تبدیل زمین‌های فوق به گلخانه، همکاری لازم را صورت می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی