[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

تورم گردشگری را حذف کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جامعه هتلداران فارس با بیان اینکه در حال حاضر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی حدود 15 الی 20 درصد از هتل‌های استان را اشغال کرده‌اند گفت: این در حالی است که در شرایط فعلی سطح اشغال هتل‌ها در شیراز و استان فارس بسیار پایین است.
سید‌حسن سیادتان در گفت‌و گو با ایلنا با اشاره به اینکه تعداد گردشگران خارجی که در فصل زمستان از شیراز و استان بازدید می‌کنند بسیار پایین است افزود: این در حالی است که شرایط بد اقتصادی حاکم بر جامعه باعث‌ شده است گردشگری ‌از سبد خانوارهای ایرانی حذف شود. در نتیجه این مهم سبب شده که بیشتر اتاق هتل‌های استان خالی از مسافر باشد.
وی با بیان اینکه گردشگری پایدار و اقتصاد پایدار به عنوان نسخه شفا‌بخش رونق توریسم در استان فارس محسوب می‌شود ادامه داد:  اگر خواستار رونق گردشگری در شیراز و فارس هستیم باید سرمایه‌گذاری مطلوبی در این بخش انجام شود.
 رئیس جامعه هتلداران فارس ادامه داد: اگرچه اکثر گردشگرانی که با هدف زیارت و سلامت از کشورهایی مانند عراق به ایران می‌آیند اما نباید فراموش کرد که حدود 90 درصد از گردشگران اروپایی که وارد کشور می‌شوند استان فارس، اصفهان و یزد را به عنوان اولین مقصد خود انتخاب می‌کنند به طوری‌که بازدید از شهر شیراز و اماکن تاریخی فارس از برنامه‌های مهم این گردشگران به شمار می‌آید.
سیادتان با بیان اینکه کانال‌های تلویزیونی برون‌مرزی باید به تبلیغ و معرفی اماکن تاریخی و آثار گردشگران ایرانی بپردازند افزود: حضور ایران در نمایشگاه‌های خارج از کشور سبب تبلیغ اماکن تاریخی و گردشگری ایران می‌شود که این می‌تواند تأثیر مطلوبی در جذب گردشگران داشته باشد.
وی ادامه داد: بنابراین رونق گردشگری در کشور ایران نیازمند یک سرمایه‌گذاری اولیه است که این مهم می‌تواند گردشگری استان و شیراز را ترویج دهد.
رئیس جامعه هتلداران استان افزود: در حال حاضر گردشگران فرانسوی و آلمانی، ایتالیا، اسپانیا از جاذبه‌های کشور و استان بازدید می‌کنند.
وی به تعداد هتل‌های استان اشاره کرد و گفت: تعداد 84 هتل در استان وجود دارد و 19 هتل هم در حال احداث هستند.
سیادتان تصریح کرد: اگرچه شرایط اقتصادی موجود در جامعه تأثیرات زیادی بر هتل‌ها گذاشته و سبب شده است که با رکود مواجه شوند اما مدیران هتل‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا نیروهای خود را تعدیل نکنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی